Konsultacje ZUS dla mieszkańców Targówka od 6 czerwca
Zapraszamy mieszkańców do skorzystania z porad ekspertów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W wyznaczonych dniach czerwca, w siedzibie Urzędu Dzielnicy Targówek, będą odbywać się konsultacje z inspektorami ZUS, dotyczące zarówno działalności gospodarczej, jak i świadczeń długoterminowych.
  1. Konsultacje dla przedsiębiorców: 6 i 21 czerwca, godz. 8:00-10:00
  2. Konsultacje dla mieszkańców w zakresie świadczeń: 13 i 28 czerwca, godz. 8:00-10:00
  3. Informacje o ubezpieczeniach społecznych i świadczeniach
  4. Spotkania w siedzibie Urzędu Dzielnicy Targówek

Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje w czerwcu serię spotkań dedykowanych mieszkańcom dzielnicy Targówek. Porady będą udzielane przez inspektorów z II Oddziału ZUS w Warszawie, którzy czekają na zainteresowanych w siedzibie Urzędu Dzielnicy Targówek przy ulicy L. Kondratowicza 20.

Harmonogram konsultacji jest podzielony na dwa rodzaje spotkań. W dniach 6 i 21 czerwca przewidziane są konsultacje dla osób zaczynających lub prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą. W godzinach 8:00-10:00, specjaliści będą udzielać informacji na temat podlegania ubezpieczeniom społecznym, zbiegów tytułów do ubezpieczeń, ustalania podstawy wymiaru składek, a także prowadzenia działalności w kontekście prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy.

W dniach 13 i 28 czerwca zaplanowano konsultacje dotyczące świadczeń długoterminowych. W tych dniach mieszkańcy mogą uzyskać informacje o warunkach przyznania świadczeń, przeliczaniu świadczeń, zawieszaniu wypłaty świadczeń, a także o niezbędnych dokumentach. Eksperci ZUS również będą dostępni, aby pomóc w aktywacji mLegitymacji oraz w korzystaniu z Platformy Usług Elektronicznych (PUE).

Warto skorzystać z tej okazji, aby uzyskać rzetelne informacje bezpośrednio od specjalistów. To doskonała szansa na rozwianie wszelkich wątpliwości oraz na uzyskanie odpowiedzi na nurtujące pytania związane z ubezpieczeniami społecznymi i świadczeniami. Wszyscy zainteresowani serdecznie zapraszamy do udziału w tych spotkaniach.


Źródło: UD Targówek