8. Bieg im. Stanisława Tyma: Czy padnie nowy rekord Pałacu Kultury?
Już w najbliższą sobotę, 8 czerwca, odbędzie się 8. Bieg im. Stanisława Tyma o Puchar Prezydenta m.st. Warszawy. Zawodnicy będą mieli okazję zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest wbiegnięcie na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki. Rekord trasy, który należy do Piotra Łobodzińskiego, wynosi 3 minuty i 16 sekund. Czy ktoś zdoła go pobić? Przekonamy się już niebawem.
  1. Bieg na 30. piętro PKiN
  2. Rekord trasy: 3 minuty i 16 sekund
  3. Kategorie wiekowe i nagrody
  4. Program zawodów

W biegu na 30. piętro PKiN uczestnicy będą mieli do pokonania 793 stopnie o zmiennej wysokości. Najlepsi zawodnicy mogą osiągnąć metę w około 3 minuty, jednak przeciętny czas wbiegnięcia na górę to 6-8 minut. Limit na pokonanie trasy wynosi 10 minut. Różnica poziomów, z jaką muszą zmierzyć się biegacze, wynosi 114 metrów.

Inspiracją do tego wydarzenia są sceny z kultowego filmu „Miś”, gdzie bohater grany przez Stanisława Tyma, Ryszard Ochódzki, musiał dostać się na Taras Widokowy Pałacu Kultury i Nauki bez użycia windy. W tym roku biegaczy będzie wspierać atmosfera kibicowania zarówno na starcie, jak i na mecie.

Główną nagrodą w zawodach jest Puchar Prezydenta m.st. Warszawy. Cała impreza odbywa się pod jego honorowym patronatem, co dodaje wydarzeniu prestiżu. Warto dodać, że oprócz klasyfikacji generalnej, wręczone zostaną również nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn: 18-29 lat, 30-50 lat, 50-69 lat oraz 70 lat i starsi. Dodatkowo, służby mundurowe będą rywalizować w oddzielnej kategorii.

Zawodnicy startują z Płyty Głównej, a meta czeka na nich na 30. piętrze PKiN. Na mecie każdy uczestnik otrzyma medal, będzie mógł skorzystać ze strefy odpoczynku oraz wzmocnić się w strefie Nice To Fit You. Dodatkowo, będą wykonywane pamiątkowe zdjęcia przy specjalnie przygotowanej instalacji, a także będzie możliwość bezpłatnego wygrawerowania na medalu uzyskanego czasu.

Akredytacje dziennikarskie na „8. Bieg im. Stanisława Tyma o Puchar Prezydenta m.st. Warszawy” przyjmuje Sylwia Wróblewska pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Program sobotnich zawodów

  • godz. 8.00 – otwarcie biura zawodów – szatnia główna
  • godz. 10.00 – rozpoczęcie startów w klasyfikacji generalnej. Bieg otworzy Renata Kaznowska, wiceprezydentka m.st. Warszawy
  • ok. godz. 12.30 – start drużyn służb mundurowych
  • ok. godz. 13.00 – ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców
  • ok. godz. 13.30 – zakończenie zawodów

Warto przyjść i zobaczyć to wydarzenie na własne oczy, a może nawet zdecydować się na udział w przyszłorocznej edycji. To doskonała okazja do sprawdzenia swojej kondycji i wytrzymałości, a także dołączenia do grona tych, którzy pokonali ten wyjątkowy bieg.


Opierając się na: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy