Witaj Lato na Bielanach: Piknik i koncerty w parku Herberta już w ten weekend!
W nadchodzący weekend mieszkańcy Bielan będą mieli okazję uczestniczyć w szeregu interesujących wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Na uwagę zasługują zwłaszcza pikniki rodzinne, koncerty oraz warsztaty ekologiczne, które zapewnią wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
  1. Rodzinny piknik i koncerty na Bielanach.
  2. Cykliczne spotkanie „Piątek z offem”.
  3. PoWitanie lata z atrakcjami dla dzieci.
  4. Rodzinny piknik na Starej Baśni z warsztatami i występami.

W piątek o godzinie 19:00 w filii Bielańskiego Ośrodka Kultury przy ul. Estrady 112 odbędzie się kolejna odsłona cyklu „Piątek z offem”. Tym razem tematem przewodnim spotkania będzie miejsce Polski w Europie, a uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć krótkometrażowe filmy takie jak „Aamir”, „Areszt domowy”, „Zanim nadejdzie nasz czas”, „Dmuchawiec” i „Arka”.

W sobotę od godziny 15:00 na serku bielańskim, w pobliżu stacji metra Słodowiec, rozpocznie się całodniowa impreza poWitanie lata. Organizatorzy przygotowali rodzinny piknik z licznymi atrakcjami, w tym dmuchańce, animacje dla dzieci oraz malowanki. Wydarzenie potrwa do godziny 18:00, a następnie na scenie pojawi się Orkiestra Dorosłych Dzieci oraz Tatiana Okupnik, która zaprezentuje swój nowy singiel. Wieczór zakończy koncert zespołu Zakopower, znanego z energetycznych występów folkowych, który zagra o godzinie 20:30.

Niedziela przyniesie kolejny rodzinny piknik, tym razem na świeżo odnowionych podwórkach przy ul. Starej Baśni 10. W godzinach 11:00-14:00 będzie można spotkać zwierzęta z wiejskiej zagrody, wziąć udział w warsztatach ekologicznych oraz cieszyć się animacjami dla dzieci. Na scenie pojawią się dziecięca grupa baletowa oraz Cyrk Einsteina, co z pewnością dostarczy najmłodszym wielu niezapomnianych wrażeń.

Po zakończeniu pikniku na Starej Baśni, warto wybrać się do pobliskiego parku Herberta. O godzinie 16:00 na parkowej scenie wystąpi Projekt Muzyka, zespół tworzący dla dzieci i rodziców. Dla starszej widowni, o godzinie 18:00, zagra grupa Calima, która przeniesie słuchaczy w tropikalne klimaty muzyczne Ameryki Łacińskiej.

Nie przegapcie tych wyjątkowych wydarzeń i spędźcie aktywnie nadchodzący weekend na Bielanach. To doskonała okazja, by cieszyć się latem i spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół.


Źródło: Urząd Dzielnicy Bielany