Rekordowa liczba projektów w Budżecie Obywatelskim Mazowsza – głosowanie trwa do 23 czerwca
Rekordowy Budżet Obywatelski Mazowsza przynosi 43 projekty w regionie radomskim. Mieszkańcy mogą już głosować i decydować o realizacji lokalnych inicjatyw! Głosowanie trwa do 23 czerwca.
  1. 43 projekty z regionu radomskiego zakwalifikowane do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza
  2. Łączna wartość zaakceptowanych inicjatyw to prawie 13 mln zł
  3. Głosowanie online trwa do 23 czerwca
  4. Wyboru można dokonywać na stronie bom.mazovia.pl

W regionie radomskim zakwalifikowano aż 43 projekty do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wśród nich znajdują się takie inicjatywy jak Radomskie Dni Seniora, Festiwal Olimpijski Ziemi Radomskiej, Rowerowy Szlak Mazowsza w Puszczy Kozienickiej oraz programy sportowe dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Głosowanie trwa do 23 czerwca.

– Mieszkańcy regionu radomskiego stanęli na wysokości zadania. W tym roku zgłosili rekordową liczbę projektów w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Łączna wartość zaakceptowanych inicjatyw lokalnych to prawie 13 mln zł. Które z nich zostaną wybrane? Wybór jest bardzo duży, a zgłoszone projekty ciekawe – zachęca do głosowania wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza przyciągnęła 413 zgłoszeń, z których 288 uzyskało pozytywną ocenę. Samorząd województwa mazowieckiego na realizację projektów obywatelskich przeznaczył w tym roku 30 mln zł. W puli ogólnowojewódzkiej znalazły się 54 projekty, a w regionach – 234 inicjatywy. Projekty te mają szansę realnie wpłynąć na rozwój i poprawę jakości życia w lokalnych społecznościach.

– Budżet Obywatelski Mazowsza to wspaniała inicjatywa, a przeznaczenie 30 mln złotych na projekty obywatelskie przez samorząd województwa mazowieckiego pokazuje, jak ważne są dla władz lokalnych potrzeby i pomysły mieszkańców. Tego typu działania z pewnością przyczynią się do rozwoju regionu i podniesienia jakości życia społeczności lokalnej – podkreśla radna województwa mazowieckiego Magdalena Nowacka.

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza jest procesem prostym i dostępnym dla każdego. Wystarczy wejść na platformę bom.mazovia.pl i kliknąć przycisk "Głosuj online". Następnie trzeba podać swoje dane, takie jak imię, nazwisko, miejscowość, powiat oraz numer telefonu komórkowego. Głosować można na dwa projekty – jeden z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z wybranego podregionu. Głosowanie potrwa do 23 czerwca.

Jak zauważa zastępca dyrektora ds. organizacyjnych w urzędzie marszałkowskim Sara Michalska, teraz wszystko w rękach mieszkańców – autorów oraz tych, którzy aktywnie angażują się w życie województwa. – Konkurencja jest duża, zachęcam więc do aktywnej promocji swoich pomysłów. Liczę na to, że w tym roku padnie rekord oddanych głosów.

Do oddania głosu konieczny jest telefon komórkowy, na który zostanie wysłany SMS z kodem weryfikacyjnym. Jeden numer telefonu może posłużyć do głosowania dla maksymalnie trzech osób. Projekty wybierać mogą także dzieci, jednak w imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny.

Dzięki głosom mieszkańców w poprzednich edycjach zrealizowano wiele inwestycji. Przykładem jest Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu, gdzie m.in. zmodernizowano lądowisko przyszpitalne, zakupiono karetki transportowe, odnowiono drogę wjazdową i chodnik do nowego budynku Poradni Rehabilitacji dla Dzieci oraz wyremontowano hydrofornię. W tym roku placówka planuje modernizację oświetlenia zewnętrznego wokół szpitala i zakup kolejnych dwóch karetek, co łącznie wyniesie ponad 5 mln zł.

– Te pieniądze trafiły do szpitala dzięki głosom radomian i mieszkańców województwa mazowieckiego. One realnie wpłynęły na podniesienie komfortu pobytu i leczenia naszych pacjentów. Głosując w Budżecie Obywatelskim Mazowsza, możemy wspólnie dbać o rozwój największego na południu Mazowsza szpitala. Zachęcamy wszystkich do głosowania na kolejne projekty zgłoszone do tegorocznej edycji BOM – tym razem dotyczące modernizacji parkingu dla pacjentów przed szpitalem. Mamy nadzieję, że po raz kolejny znajdą się one w gronie zwycięzców – mówi Łukasz Skrzeczyński, członek zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. w Radomiu.

Wszystkie informacje dotyczące BOM dostępne są na stronie internetowej bom.mazovia.pl, a także na profilu FB Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wyniki tegorocznej edycji BOM zostaną ogłoszone do 4 lipca.


Na podst. Mazowiecki Urząd Marszałkowski