Miejsca Przyjazne Seniorom: Bemowo i Mokotów z wyróżnieniami
W Warszawie przyznano certyfikaty dla miejsc przyjaznych seniorom. Wśród wyróżnionych instytucji znalazły się biblioteki, ośrodki kultury i sportu oraz fundacje, które dostosowują swoją ofertę do potrzeb starszych mieszkańców miasta.
  1. 41 miejsc wyróżnionych certyfikatami.
  2. Cztery kategorie: kultura, edukacja, sport, zdrowie.
  3. Indywidualne wyróżnienia dla 12 osób.
  4. Gala rozdania nagród w Teatrze Syrena.

Podczas uroczystej gali w Teatrze Syrena aż 41 warszawskich instytucji otrzymało prestiżowe certyfikaty „Miejsca Przyjaznego Seniorom”. Wyróżnienia te są przyznawane w ramach konkursu, którego celem jest promowanie miejsc dostosowanych do potrzeb osób starszych, zapewniających im przyjazną atmosferę oraz oferujących zniżki i usługi specjalnie dla nich.

Certyfikaty zostały podzielone na cztery kategorie: kultura, edukacja i oświata, sport i rekreacja oraz zdrowie i pomoc społeczna. W kategorii kultura wyróżniono 17 instytucji, w tym Białołęcki Ośrodek Kultury, Międzypokoleniowe Centrum Edukacji, Dom Kultury ŚWIT oraz kilka bibliotek publicznych. W kategorii sport i rekreacja nagrodzono m.in. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Mokotów.

W kategorii edukacja i oświata certyfikaty otrzymały m.in. Klub „Panorama”, Oddział „Książka na telefon” oraz Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo. Natomiast w kategorii zdrowie i pomoc społeczna wyróżniono takie instytucje jak Dział Wsparcia Społecznego Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście oraz Fundację Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej RAZEM.

Konkurs „Miejsca Przyjazne Seniorom” jest częścią „Polityki senioralnej m.st. Warszawy”, która wyznacza kierunki działań miasta na rzecz starszych mieszkańców. W ramach programu opracowywane są rekomendacje dotyczące charakterystyki programów i projektów realizowanych w mieście.

Wyróżnienia indywidualne za działalność na rzecz seniorów przyznano 12 osobom, w tym: Adamowi Kiełbusowi, Arturowi Gronzio, Izabeli Zwierz, Marcie Pestce, Jakubowi Gręziakowi, Krzysztofowi Rosińskiemu, Piotrowi Kobierskiemu, Renacie Głowackiej, Leszkowi Kornelukowi, Aleksandrze Czarnej-El Baz, Ireneuszowi Wrześniewskiemu i Agnieszce Kołaczek.

Miejsca wyróżnione w konkursie otrzymują specjalne certyfikaty oraz są oznaczone znakiem informującym o wyróżnieniu. Konkurs ma charakter cykliczny i odbywa się corocznie, co pozwala na regularne aktualizowanie listy miejsc przyjaznych seniorom.


Na podstawie: UMS Warszawa