Zwracamy się z apelem o pomoc dla córki naszego policjanta. Jego 13-letnia córeczka Ola walczy o życie. Urodziła się z wrodzoną, złożoną wadą serca. Niedługo zaczyna kolejną walkę. To już piąta operacja serca Oli. Gdyby ktoś chciał przekazać % podatku bądź wpłacić cegiełkę będziemy bardzo wdzięczni.

Ola urodziła się 09.06.2010 roku z wrodzoną wadą serca – przełożenie wielkich pni tętniczych, ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej, zwężenia w drodze wypływu lewej komory, zastawkowego zwężenia pnia płucnego. Zaraz po urodzeniu przeszła zabieg atrioseptostomii balonowej przeprowadzony metodą Rashinda – niestety nieskuteczny. Po dwóch miesiącach Ola przeszła operację wycięcia przegrody międzyprzedsionkowej, wytworzenia prawostronnego zespolenia B-T.  W 2014 roku Ola przeszła kolejną operację – operację metodą Rastellego ze spiralną łatą tunelizującą wypływ z lewej komory, implantacją zastawki biologicznej Contegra, plastyką zastawki trójdzielnej i zamknięciem ubytku w przegrodzie międzykomorowej.

W roku 2014/2015 była leczona na zatorowość płucną. Trzy lata temu do wady serca zdiagnozowano dodatkowo nadciśnienie płucne. Niestety okazało się, że dziewczynka wymaga dwustronnej operacji serca, która nie może już dłużej czekać.

Po konsylium kardiologiczno – kardiochirurgicznym Ola została zakwalifikowana do reoperacji. Wada serca Oli jest bardzo poważną wadą, która uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie w gronie rówieśników, oraz nie pozwala normalnie żyć.

Można pomóc Oli przekazując 1,5%.

Wpłaty darowizn można dokonywać na konto imienne OLI

w Fundacji Mamy Serce:

Nr konta PLN: Alior Bank 13 2490 0005 0000 4530 1511 8753

Nr konta walutowego: EUR: 91 2490 0005 0000 4600 4781 5229

SWIFT: ALBPPLPW

Tytuł wpłaty: ZC40 ALEKSANDRA MURAWSKA

Tutaj znajduje się link do zbiórki Oli oraz cały opis jej choroby.

Fundacja Rozwoju Kardiologii i Kardiochirurgii Wad Wrodzonych Serca Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi „Mamy Serce” Aleksandra Murawska

nadkom. Marta Sulowska