Kryminalni zatrzymali mężczyznę i kobietę odpowiedzialnych za kradzież z włamaniem do jednego z domów na terenie Otwocka. Mężczyzna miał wykonać prace remontowe. Ten jednak zamiast pracować, wolał wraz z wspólniczką okraść gospodarzy, a fanty upłynnić w lombardzie. Teraz grozi im kara 10 lat pozbawienia wolności. Na dodatek mężczyzna okazał się być poszukiwanym i najbliższe 10 miesięcy spędzi w areszcie.

Do Otwockiej komendy zgłosił się mężczyzna, który złożył zawiadomienie dotyczące kradzieży z włamaniem. Niecodzienne było to, że włamania dokonano za pomocą oryginalnego klucza.

Śledczy i kryminalni zajęli się sprawą. Ustalili, że u mężczyzny w domu od jakiegoś czasu są prowadzone prace remontowe. Kryminalni postanowili „prześwietlić” mężczyznę odpowiedzialnego za remont. Policjanci trafili w dziesiątkę, ponieważ okazało się, że sprawdzany przez nich mężczyzna to 44-letni mieszkaniec Otwocka, który jest poszukiwany przez Sąd w Otwocku do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. Sprawa nadal jednak była nie rozwiązana, ponieważ zabezpieczone ślady i ustalenia policjantów wskazywały, na udział dwóch sprawców.

Policjanci mieli za zadanie ustalenie miejsca pobytu włamywacza oraz ustalenie personaliów wspólnika. Tu przyszedł czas na pracę operacyjną, która w połączeniu z doświadczeniem kryminalnych przyniosła pożądany skutek.

Policjanci podczas jednego dnia przeprowadzili dwie akcje policyjne i dokonali dwóch zatrzymań. Jeden z zatrzymanych to poszukiwany 44- letni mieszkaniec Otwocka. Drugim zatrzymanym była 51-letnia kobieta, która okazała się wspólnikiem. Na dodatek policjanci odzyskali dużą część skradzionych przedmiotów w tym laptop i biżuterię. Oboje włamywaczy usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wszyscy przyznali się do winy. Kobieta została objęta policyjnym dozorem, natomiast mężczyzna trafił na 10 miesięcy do aresztu.

Okazało się, że mężczyzna wiedział, gdzie gospodarz chowa klucze od domu. Gdy dowiedział się, że gospodarz wyjeżdża, na kilka dni i nikogo nie będzie w domu to postanowił skorzystać z okazji. Wraz z wspólniczką dokonał kradzieży z włamaniem.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury w Otwocku.

Pamiętajmy, o odpowiednim zabezpieczeniu domu podczas wyjazdu więcej na ten temat tutaj.

sierż. szt. Patryk Domarecki/JW

 • Policjant z zatrzymanym
  Policjant z zatrzymanym
 • Policjant z zatrzymaną
  Policjant z zatrzymaną
 • Odzyskane przedmioty
  Odzyskane przedmioty
 • Policjant podczas czynności służbowych
  Policjant podczas czynności służbowych