Dlaczego warto studiować Ochronę Środowiska na WSEiZ?

Świadomość ludzi, dotycząca ochrony środowiska, rośnie z dnia na dzień. Polityka wielu krajów ukierunkowana jest na ekologiczne rozwiązania. Konieczność kształcenia specjalistów z zakresu ochrony środowiska jest zatem oczywistym faktem. Absolwenci tego kierunku są w stanie odpowiedzieć na aktualne potrzeby rynku. Warto mieć na uwadze fakt, że bez inwestycji w ochronę środowiska nasze istnienie jest zagrożone.

Ochrona środowiska - dlaczego jest tak istotnym zagadnieniem?

Rezultaty działalności człowieka stają się coraz bardziej widoczne, dlatego też zagadnienia związane z ochroną środowiska należą do największych wyzwań w XXI wieku. Obserwowanie na co dzień zmian klimatycznych powoduje, że stajemy się coraz bardziej świadomi konsekwencji naszych zachowań. Wiele możemy zdziałać samodzielnie, jednak do wprowadzania kompleksowych zmian niezbędni są specjaliści. To oni poszukują i wdrażają różnego rodzaju rozwiązania pozwalające na walkę z zanieczyszczeniem środowiska czy na korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Studia na kierunku Ochrona Środowiska kształcą fachowców, którzy wiedzą, jak zahamować postępujące zmiany klimatyczne.

Charakterystyka Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie powstała w 1995 roku. To niepubliczna placówka techniczno-artystyczna, która kształci swoich studentów na dwóch wydziałach - Wydziale Architektury oraz Wydziale Inżynierii i Zarządzania. Podmiotem prowadzącym uczelnię jest “Gaudeamus” Sp. z o.o. WSEiZ. Założycielem placówki był Jan Misiak. Do dyspozycji kandydatów WSEiZ udostępnia studia stacjonarne (dzienne) oraz niestacjonarne (zaoczne). Za zajęcia odpowiada wykwalifikowana kadra wykładowców-praktyków posiadających doświadczenie biznesowe. Uczelnię wyróżnia rozbudowana oferta edukacyjna, która obejmuje istotne pod względem społecznym i gospodarczym kierunki studiów. Ekologia jest dla tej placówki istotnym aspektem jej funkcjonowania.

Jak wyglądają studia na kierunku Ochrona Środowiska w Warszawie?

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania jest jedną z dwóch niepublicznych placówek na Mazowszu, które w swojej ofercie posiadają Ochronę Środowiska. Studia na kierunku Ochrona Środowiska w WSEiZ mają charakter interdyscyplinarny. Kształcenie odbywa się w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Absolwenci po ukończeniu studiów uzyskują tytuł inżyniera. Kształcenie łączy w sobie wiedzę przyrodniczą z umiejętnościami inżynierskimi. Studenci w toku nauczania zdobywają kompleksową wiedzę dotyczącą zagrożeń dla środowiska, jego naprawy, a także umiejętności z zakresu wykorzystywania nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Dlaczego warto studiować Ochronę Środowiska w Warszawie?

Absolwenci Ochrony Środowiska w WSEiZ posiadają niezbędna wiedzę i umiejętności do ograniczania energochłonności, wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, usprawniania gospodarowania odpadami czy zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Po ukończeniu edukacji na studiach I stopnia na kierunku Ochrona Środowiska mogą kontynuować kształcenie na studiach II stopnia i otrzymać tytuł magistra. Studiowanie na tej uczelni jest dobrym wyborem dla maturzystów. 60% zajęć odbywa się w trybie audytoryjnym, laboratoryjnym, terenowym i projektowym. Studenci zdobywają wiedzę w świetnie wyposażonych laboratoriach pod okiem wykwalifikowanej kadry wykładowców. Zdobyte kompetencje pozwalają na wykonywanie zadań z zakresu:

  • utylizacji odpadów i gospodarki wodno-ściekowej oraz ich oddziaływania na środowisko naturalne.
  • rozwiązań technicznych, ekonomicznych, środowiskowych i prawnych dotyczących wykorzystywania odnawialnych źródeł energii,
  • opracowywania programów zrównoważonego rozwoju,
  • wdrażaniu systemów zarządzania środowiskowego w przedsiębiorstwach,
  • ochrony biosfery.

Ponadto absolwent studiów na kierunku Ochrona Środowiska w WSEIZ sprawnie posługuje się piśmiennictwem fachowym, aktami prawnymi w aspekcie ochrony środowiska, działalności inżynierskiej i gospodarczej. Dodatkowo posiada umiejętność współpracy w grupie, kierowania zasobami ludzkimi i wykonywania zadań zleconych.