Kompletna wyprawka dla noworodka — top 5 propozycji dla mam

Każda przyszła mama, zwłaszcza kiedy pozna płeć swojego maleństwa, rozpoczyna kompletowanie wyprawki. Wśród jej najważniejszych elementów można wymienić ubranka dla malucha, pieluchy, niezbędne kosmetyki, a także wyposażenie łóżeczka. Na ten ostatni element składa się kilka przedmiotów, które często dostępne są w sklepach w postaci gotowej, kompletnej wyprawki dla noworodka. Jakie elementy ona obejmuje? Przedstawiamy top 5 propozycji dla mamy.

Kołderka i poduszka dla noworodka

Wśród najważniejszych elementów, które powinny znaleźć się w zestawie kompletnej wyprawki dla noworodka do łóżeczka, wymienia się kołderkę i poduszkę. Podczas ich wyboru warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Najlepiej jeżeli jest to 100% bawełna. Wymiary poduszki dla takiego maleństwa powinny mieć 40 x 60 cm, z kolei kołderki 120 x 90 cm. Dla przyszłych mam bardzo ważna jest oczywiście kolorystyka i design tych elementów, które powinny być utrzymane w takim samym stylu jak pozostałe przedmioty wchodzące w skład wyprawki. Dla chłopca najczęściej wybierane są kołderki i poduszki w niebieskim lub szarym kolorze, u dziewczynek z kolei cały czas króluje róż.

Ochraniacz poduszkowy i falbanki maskujące dla noworodka

Istotnym elementem, który powinien znaleźć się w kompletnej wyprawce dla noworodka do łóżeczka, jest ochraniacz poduszkowy. Dostępny jest on w wielu różnych wersjach. Może przybierać postać warkocza, płaskiej długiej poduszki, a także zestawu kilku mniejszych. Podczas jego wyboru warto zwrócić uwagę nie tylko estetykę, ale także materiał, z którego jest wykonany. Najlepiej jeżeli jest w stu procentach naturalny. Ważne jest także jego wypełnienie — powinno być hipoalergiczne. Falbanki maskujące z kolei odgrywają głównie rolę dodatkowego ozdobnika łóżeczka, dlatego powinny być dostosowane do stylu pozostałych elementów.

Kokon i rożek dla noworodka

Kokon i rożek to elementy wyprawki, które świetnie sprawdzają się zwłaszcza w pierwszych dniach życia malucha, ponieważ niemowlę zazwyczaj źle czuje się w dużej przestrzeni łóżeczka. Kokon nieco ją zawęża, dzięki czemu przypomina mu warunki panujące w brzuchu u mamy. Podczas wyboru tego elementu podobnie jak i innych, warto zwrócić uwagę na jakość materiału.

Pościel i prześcieradło oraz ręcznik dla noworodka

Ważnym elementem wyprawki niemowlaka jest także pościel i prześcieradło. Musi być ona dopasowana do wielkości wybranej kołdry i poduszki. Warto zaopatrzyć się w jej kilka kompletów. Prześcieradło również powinno być wykonane z materiału w 100% naturalnego, który jest delikatny dla skóry dziecka. Popularne są też ręczniki wafelkowe z kapturem, które pozwalają w całości otulić malucha po kąpieli.