Czy wszystko wiesz o kryptowalutach?

Jeśli jesteś ciekawy świata kryptowalut, to trafiłeś we właściwe miejsce. Dowiesz się wszystkich podstaw kryptowalut, jak to, czym są i jak działają. Otrzymasz również porady dotyczące tego czym są kryptowaluty, czy są one dobrą inwestycją oraz jak je kupować i przechowywać. Obejmiemy to wszystko i więcej, więc czytaj dalej!

Dlaczego ludzie inwestują w kryptowaluty?

Ludzie coraz częściej inwestują w kryptowaluty ze względu na fakt, że można nimi handlować na otwartym rynku i nie są one regulowane przez żadne centralne władze. Na przykład wartość konwencjonalnych walut, takich jak dolar amerykański lub funt brytyjski, jest ustalana przez banki centralne, z możliwością interwencji rządu w celu zmiany wartości. Z drugiej strony wartości kryptowalut są określane wyłącznie przez podaż i popyt. Oznacza to, że jeśli istnieje duży popyt na dany token, jego cena wzrośnie. Widać to w przypadku Bitcoina, który w grudniu 2017 roku osiągnął rekordowy poziom 19 700 dolarów. Jeśli masz dużo pieniędzy do zainwestowania, inwestowanie w kryptowaluty może być opłacalne. Jeśli jednak masz niewielką kwotę pieniędzy do zainwestowania, ryzyko utraty na początkowej inwestycji jest znacznie wyższe.

Czy kryptowaluty są dobrą inwestycją?

To jest pytanie, na które tylko Ty możesz odpowiedzieć. Jak widzieliśmy, istnieje wiele powodów, dla których ludzie inwestują w kryptowaluty, od używania ich jako tańszego sposobu na wysyłanie pieniędzy, po nadzieję, że ich wartość wzrośnie. Jeśli chcesz tylko używać kryptowalut jako tańszego sposobu wysyłania pieniędzy, nie musisz koniecznie kupować tokenów. Możesz wysłać pieniądze za pośrednictwem usług takich jak TransferWise, gdzie możesz zapłacić w swojej lokalnej walucie i mieć ją wysłaną w walucie docelowej. Jeśli chcesz zainwestować w kryptowaluty, ponieważ chcesz, aby wartość wzrosła i osiągnąć zysk, nie ma żadnych gwarancji. Wartość każdej inwestycji może się wahać i zawsze istnieje ryzyko, że możesz stracić pieniądze.

Czy teraz jest dobry czas na inwestowanie w kryptowaluty?

Ponownie, jest to pytanie, na które tylko Ty możesz odpowiedzieć. Jak widzieliśmy, cena kryptowalut może być niezwykle zmienna. Jeśli inwestujesz w kryptowaluty i cena spada, istnieje ryzyko, że możesz stracić pieniądze i skończyć w długach. Odbyło się wiele debat na temat przyszłości kryptowalut, a jeśli zmienność będzie kontynuowana, istnieje ryzyko, że niektórzy ludzie mogą stracić dużo pieniędzy. Istnieją również obawy dotyczące bezpieczeństwa kryptowalut, biorąc pod uwagę, że wiele giełd, na których ludzie nimi handlują, zostało zhakowanych. Jednak kryptowaluty przeszły długą drogę od czasu ich pierwszego wymyślenia i wielu ekspertów uważa, że mają bardzo jasną przyszłość.