Usługa odzyskiwania danych - powierz ją profesjonalnemu laboratorium!

Usługa odzysku danych pozwala na przywrócenie utraconych treści wskutek uszkodzenia sprzętu lub przypadkowego skasowania zawartości karty pamięci. Jakie kroki podjąć kiedy dojdzie do uszkodzenia karty pamięci microSD i aparat przestanie ją wykrywać? Co składa się na cenę usługi? Dlaczego warto korzystać wyłącznie z usług profesjonalnych laboratoriów? 

Usługa odzysku danych na co należy zwracać uwagę? 

Podczas zlecania usługi odzyskiwania danych z karty pamięci oraz dysków twardych należy zapoznać się z pełnym zakresem usług oraz zrealizowanymi zleceniami w przeszłości. Magazynowanie, przechowywanie, powinno być w sposób nienaruszający integralności danych. Cennik danej firmy zależy od rodzaju nośnika oraz skali uszkodzeń, laboratoria wykonują wycenę zazwyczaj na swój koszt. Należy jednak mieć na uwadze stosunkowo wysoki koszt takiego zlecenia. Warto zlecić usługę laboratorium specjalizującemu się w danej dziedzinie odzyskania danych. W przypadku osób niekompetentnych dane mogą zostać bezpowrotnie utracone, a sam nośnik uszkodzony. Dlatego tak istotne jest korzystanie z usług renomowanej firmy, która może pochwalić się pozytywnymi recenzjami klientów. 

Dlaczego warto skorzystać z usług laboratorium odzysku danych. Jaka jest cena?

Laboratorium odzysku danych to jednostka profesjonalna, zatrudniająca wyłącznie wykwalifikowane osoby. Zlecenie usługi fachowcom minimalizuje ryzyko całkowitego utracenia danych oraz uszkodzenia nośnika. Ponadto laboratoria odzyskiwania danych w Warszawie dysponują niezbędnym sprzętem służącym do realizacji powierzonych zadań. Odpowiednia infrastruktura sieciowa w połączeniu z wiedzą sprawiają, że będzie większe prawdopodobieństwo odzyskania utraconych danych.

Posiadane umiejętności oraz przygotowanie techniczne to jedne z najważniejszych czynników, które pozwalają na przywrócenie skasowanych treści. Zazwyczaj realizowanymi przez nas zleceniami są uszkodzenia mechaniczne, które powstały wskutek braku ostrożności użytkownika, np. zalanie dysku. Jednak pojawiają się także awarie wywołane błędami urządzeń wskutek eksploatacji kontrolerów w pamięciach monolitycznych lub na płytkach PCB, do których wlutowane są kości pamięci. Dotyczy to uszkodzonych kart micro SD oraz dysków SSD i NVMe. Aby proces został przeprowadzony, konieczne jest zastosowanie odpowiednich adapterów oraz oprogramowania, w celu odtworzenia kontrolera niedostępnego lub nieopłacalnego dla indywidualnego użytkownika. 

Cena za wykonaną usługę uzależniona jest od rodzaju uszkodzenia i trybu ekspertyzy. Analiza i oszacowanie ilości odzyskanych danych w opcji standardowej jest darmowa.

Z jakich nośników można odzyskać dane? 

1. Odzysk danych z pamięci przenośnych typu karty SD: CompactFlash – CF Secure Digital – SD (miniSD, microSD, SDIO, SDHC), MultiMedia Card – MMC Memory Stick – MS xD-Picture Card – xD, Karty SD XQD. 

2. Odzyskiwanie danych z pendrive. Wskutek uszkodzeń mechanicznych i logicznych nośnika pamięci, dane zawarte na pendraivie mogą ulec utraceniu. Jednak dane można odzyskać nawet jeśli występuje połamany wtyk USB, złamana płytka PCB czy brak wykrywania nośnika przez komputer. 

3. Odzyskiwanie danych z macierzy RAID. Domowy serwer multimedialny NAS lub serwer z macierzami RAID 4, 5, 6 oraz pochodnymi. Odzyskujemy dane ze wszystkich dysków twardych na wskutek uszkodzeń elektroniki czy mechaniki.

Co więcej, profesjonalne laboratoria realizują również usługę kasowania danych i utylizacji nośników z telefonów komórkowych, dysków HDD / SDD / NVMe, kart pamięci i pendrive bez możliwości odzyskania danych w celach przedsprzedażowych, wynikających z przepisów prawnych czy chęci porządków.

Jednym z labolatoriów jest Afio.pl odzyskiwanie danych Warszawa - firma działa na terenie całego województwa mazowieckiego i przyjmuje zlecenia od klientów z całej Polski. Inżynierowie z Afio oferują bezpłatną wycenę usługi i indywidualne podejście do każdego przypadku.