Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Kryminalni z Żoliborza zatrzymali mężczyznę, który od 2017 roku znęcał się fizyczne i psychicznie nad swoją matką i partnerką. 25-latek wszczynał awantury, groził nożem i ubliżał. Śledczy zwrócili się z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu 25-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

O pomoc policjantów z Żoliborza poprosiły dwie kobiety. Zgłoszenie dotyczyło przemocy w rodzinie. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że syn mieszkający z matką wszczyna awantury, w trakcie których ubliża oraz grozi nożem. Mężczyzna zaczął również grozić swojej partnerce. Kobiety zdecydowały się złożyć zawiadomienie o popełnionym przestepstwie. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego w obawie o życie kobiet zatrzymali 25-latka i umieścili w policyjnej celi.

Dochodzeniowcy zebrali w sprawie materiał dowodowy, a następnie zwrócili się z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu 25-latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami w areszcie śledczym. Za znęcanie się nad członkiem rodziny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Elwira Kozłowska/ea