Stołeczni policjanci na terenie komisu znaleźli i zabezpieczyli pojazd marki Audi Q7, który był poszukiwany przez Belgię. 31 letni właściciel posesji został przesłuchany na okoliczność posiadania skradzionego pojazdu. Sprawę będzie prowadził komisariat policji w Łomiankach.

Funkcjonariusze z wydziału dw.  z Przestępczością Samochodową KSP uzyskali informacje operacyjną o tym, że w miejscowości Łomianki na terenie jednego z komisów mogą znajdować się  przechowywane samochody  pochodzące z kradzieży. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do weryfikacji uzyskanych informacji. Po przybyciu pod wskazany adres ujawnili samochody w tym granatowe Audi Q7. W obecności właściciela komisu policjanci sprawdzili znajdujące się tam samochody. W wyniku dokonanych sprawdzeń okazało się że Audi Q7 koloru granatowego o numerze VIN w widocznym  miejscu do tego przeznaczonym( tzw. VIN publiczny) figuruje w bazie SIS jako poszukiwany przez Belgię od dnia 3 sierpnia 2020 roku. Pojazd został zabezpieczony procesowo. Właściciel komisu Bartosz M. lat 30 został przesłuchany na okoliczność posiadania skradzionego pojazdu. Wartość odzyskanego mienia szczuje się na kwotę 180 tys. złotych.

Jest to kolejny poszukiwany samochód odzyskany w ostatnim czasie przez funkcjonariuszy stołecznej „samochodówki’’. Sprawę będzie prowadził komisariat policji w Łomiankach.

 

 

sierż.szt. Magdalena Tchórzewska