Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych. Kryminalni zabezpieczyli 670 takich tabletek, a także mefedron, marihuanę i tabletki extazy. Za to przestępstwo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii 29-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Ustalenia śródmiejskich kryminalnych doprowadziły ich do mężczyzny, który w swoim mieszkaniu miał posiadać znaczne ilości środków psychotropowych.

Policjanci zorganizowali zasadzkę przed budynkiem, w którym mieszkał 29-latek i zatrzymali go w momencie, kiedy wracał do mieszkania. Mężczyzna miał przy sobie jedno opakowanie środków psychotropowych, ale to podczas przeszukania lokalu, w jednym z pokojów w szufladzie kryminalni znaleźli pozostałe tabletki, w sumie 670 sztuk.

Poza tym policjanci zabezpieczyli spakowane w tzw. dilerki, marihuanę, mefedron i tabletki extazy.

Zgormadzony przez policjantów materiał dowodowy, pozwolił prowadzącej w tej sprawie śledztwo prokuraturze na postawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości środków psychotropowych. Za to przestępstwo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Robert Szumiata/ea

  • Mężczyzna podejrzany o posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych
  • Zabezpieczone przez policjantów środki psychotropowe i narkotyki