Lokale do wynajęcia – co oferuje wrocławski rynek nieruchomości?

Wrocław to nie tylko przepiękne miasto, do którego każdego roku przybywają tłumy turystów z całego świata, ale to również jeden z największych regionalnych rynków biurowych w Polsce. Z roku na rok powiększa się liczba planowanych, realizowanych oraz zakończonych projektów budowlanych, które mają powiększać liczbę nowych lokali do wynajęcia dla mniejszych i większych firm w regionie. Bez wątpienia rynek wrocławski należy do tych najbardziej atrakcyjnych zarówno dla firm prowadzących działalność w Polsce, jak i dla oddziałów zagranicznych.

Wrocław – dobre miejsce dla biznesu

Wrocław od lat uważany jest za jedno z najlepszych miejsc dla biznesu. Ma na to wpływ z pewnością dobre usytuowanie na mapie Polski, ale również bardzo dobra polityka rozwoju miasta prowadzona przez władze. To powoduje, że naprawdę wiele firm poszukuje swojego miejsca a lokale do wynajęcia Wrocław cieszą się bardzo dużą popularnością. Jedną z grup biznesowych, która w szczególny sposób rozwija się na terenie Wrocławia jest IT. W mieście można znaleźć zarówno dziedziny światowych gigantów z tej branży, jak naprawdę wiele mniejszych, polskich firm. Wrocławski rynek informatyczny jest na drugim miejscu w Polsce, zaraz za Warszawą, a na równym poziomie z Krakowem. Oczywiście we Wrocławiu swoje siedziby mają różnorodne firmy.

Biurowce we Wrocławiu

Lokale do wynajęcia we Wrocławiu charakteryzują się dużą różnorodnością. Dlatego też każdy, bez względu na to, jaką działalność chce prowadzić, znajdzie dla siebie idealny lokal. Dla jednych idealnym lokalem będzie usytuowany w samym centrum, na sklep punkt gastronomiczni. Dla innych, najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie lokalu na parterze jednego z budynków na osiedlu mieszkaniowym, np. ze względu na oferowane usługi czy produkty. Jednak jest bardzo wielu przedsiębiorców i właścicieli firm, którzy chcą wynająć lokal we Wrocławiu w biurowcu.

Dla kogo przestrzeń w biurowcu?

Lokal w biurowcu jest idealny przede wszystkim dla wszystkich tych, którzy oferują usługi, a nie produkty, lub produkty wytwarzają i sprzedają gdzie indziej, a potrzebują wyłącznie lokalu do prowadzenia firmy.

  • Dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarcza, którzy nie chcą lub nie mogą z różnych przyczyn pracować z własnego domu/mieszkania.
  • Dla małych, kilkuosobowych firm, gdzie pracownicy muszą mieć własne miejsce pracy.
  • Dla firm usługowych i produkcyjnych, które w biurze prezentują wytwory swojej pracy.
  • Dla prawników, księgowych, dla usług informatycznych.

Jest wiele branż i wiele firm, które szukają lokali właśnie w biurowcach.

Dlaczego lokal w biurowcu?

Co sprawia, że tak wiele osób chce wynajmować lokal w biurowcu? Jest wiele powodów. Oczywiście dla każdego właściciela inny powód może być ważny, a zaliczyć można do nich:

  • otoczenie biznesowe – w jednym biurowcu lokale wynajmują różne firmy. Dzięki temu, można mieć kontakt ze specjalistami różnych branż na wyciągnięcie ręki. Można nawiązywać również ciekawe kontakty biznesowe.
  • Korzystne usytuowanie – biurowce często budowane są w pobliżu przystanków, hoteli, centrów handlowych oraz banków, co znacznie ułatwia codziennie funkcjonowanie i pozwala szybko załatwić codzienne sprawy. Dodatkowo, w pobliżu biurowców często znajdują się także punkty usługowe i gastronomiczne, a jeśli ich nie ma jeszcze w czasie trwania budowy biurowca, to można być pewnym, że się tam pojawią.
  • Estetyka i gotowość – lokale w biurowcach najczęściej są eleganckie, estetyczne, z możliwością indywidualnej aranżacji wnętrza. Można od razu rozpocząć pracę. Nie trzeba wykonywać remontów, odświeżać pomieszczeń – jak to często bywa z prywatnymi właścicielami lokali.
  • Prestiż – firma w biurowcu zazwyczaj pozytywnie wpływa na jej wizerunek. Postrzegana jest jako rzetelny biznesowy partner. A jeżeli biurowiec znajduje się w dobrej dzielnicy, to ma to wpływ na prestiż firmy.

Lokale do wynajęcia we Wrocławiu do doskonałe rozwiązanie dla większości przedsiębiorców. Najważniejsza kwestia dotyczy dopasowania biura do własnych wymogów i specyfiki działalności.