Bieg z Radością w Wawer. Ulice zamknięte, stołeczni policjanci i objazdy autobusów

2 min czytania
Bieg z Radością w Wawer. Ulice zamknięte, stołeczni policjanci i objazdy autobusów

Stołeczni policjanci zabezpieczają trasę siódmej edycji Biegu z Radością; ulice na odcinku trasy będą czasowo wyłączone z ruchu, a autobusy pojadą objazdami. Start biegów na 5 i 10 km zaplanowano na 10:00, biegi dzieci rozpoczną się około 12:00.

  • Zamknięcia i objazdy w Wawerze
  • Trasa biegu i zabezpieczenie porządkowe

Zamknięcia i objazdy w Wawerze

Zawody rozpoczną się na ul. Zagajnikowej przy skrzyżowaniu z ul. Patriotów. Ulice w rejonie trasy będą zamknięte od godziny 9:00 do około 13:00. Ruch będzie przywracany sukcesywnie po przebiegnięciu ostatniego zawodnika; jako ostatnia zostanie otwarta ulica Patriotów.

W czasie zawodów zablokowane będą wszystkie wyjazdy z osiedli i wloty ulic łączących się bezpośrednio z trasą. Policjanci - w miarę możliwości - będą przepuszczać pojazdy jadące na wprost ul. Zasadową i ul. Południową. Piesi będą mogli przekraczać trasę tylko w miejscach i czasie wskazanym przez policjantów lub służby porządkowe - wszystkie przejścia dla pieszych na odcinku trasy będą czasowo wyłączone.

Warszawski Transport Publiczny podał, że trasy objazdowe dla autobusów obejmą linie 142, 161, 213, 219, 521 i 702.

Trasa biegu i zabezpieczenie porządkowe

Rywalizacja na dystansach 5 i 10 km wystartuje o 10:00. Trasa prowadzi ulicami: Patriotów, Panny Wodnej, Skalnicową, Traktem Lubelskim, Mrówczą i Zagajnikową. Uczestnicy biegu na 5 km zawrócą za ul. Zasadową. Długodystansowcy zawrócą na wysokości ul. Fiołków. Biegi dla dzieci odbędą się od godz. 12:00 na fragmencie ul. Patriotów.

Szczegółowe utrudnienia komunikacyjne obejmują m.in.: kierowanie ruchem z zachodniej jezdni Patriotów w Zwoleńską, ograniczony przejazd przez rondo dla wybranych mieszkańców ul. Jeżynowej, Łańcuckiej i Odeskiej, brak przejazdu z ul. Izbickiej w kierunku Panny Wodnej oraz zmiany na Trakcie Lubelskim przy rondzie przy Skalnicowej, gdzie kierowani będą kierowcy w stronę Wału Miedzeszyńskiego. Ulica Mrówcza zostanie zamknięta na odcinku od Zagajnikowej do ronda przy ul. Panny Wodnej, a ul. Mozaikowa będzie przejezdna tylko do ul. Zasobnej.

Organizatorzy i służby porządkowe apelują o stosowanie się do poleceń policjantów. Informacje udostępnił Urząd Dzielnicy Wawer i Warszawski Transport Publiczny.

na podstawie: Policja Warszawa.

Autor: krystian