Od 4 do 6 grudnia 2019 roku w Rydze odbywały się uroczystości z okazji 101. rocznicy powołania Łotewskiej Policji Państwowej. Gospodarzem wydarzenia był jej szef generał Ints Ķuzis. Na zaproszenie Komendanta Policji w Rydze, Pana generała Jurisa Šulte, Komendę Stołeczną Policji reprezentował Zastępca Komendanta Stołecznego Policji Pan Włodzimierz Pietroń wraz z podinsp. Piotrem Grzywińskim Kierownikiem Sekcji I Gabinetu KSP.

W centralnych obchodach wziął udział Minister Spraw Wewnętrznych Łotwy Pan Sandis Ģirģens, a także delegacje z Litwy, Estonii, Polski i Białorusi. Zgodnie z programem złożono kwiaty pod Pomnikiem Wolności, po czym odbyło się uroczyste nabożeństwo w Kościele Chrystusa Króla pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Rygi - Zbigņevsa Stankevičsa.

Główna część uroczystości odbyła się w siedzibie Komendy Głównej Łotewskiej Policji Państwowej, w trakcie której wręczono okolicznościowe medale i wyróżnienia dla zasłużonych funkcjonariuszy. Pan Włodzimierz Pietroń w imieniu Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Pawła Dobrodzieja oraz stołecznych policjantów pozdrowił zebranych gości oraz życzył łotewskim funkcjonariuszom bezpiecznej służby i wytrwałości w dalszej pracy na rzecz mieszkańców Łotwy.

  • Zastępca komendanta stołecznego Policji podczas uroczystości łotewskiej Policji
    Zastępca komendanta stołecznego Policji podczas uroczystości łotewskiej Policji
  • Okolicznościowe medale dla wyróżniających się funkcjonariuszy łotewskiej Policji
    Okolicznościowe medale dla wyróżniających się funkcjonariuszy łotewskiej Policji
  • Delegacja policjantów składająca kwiaty pod Pomnikiem Wolności
    Delegacja policjantów składająca kwiaty pod Pomnikiem Wolności