Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Do utrzymania odpowiedniego poziomu higieny osobistej należy regularnie zażywać kąpieli bądź prysznica. Przeciętny człowiek kąpie się codziennie, a nawet do kilku razy na dzień w razie potrzeby. Dlatego warto wybrać rozwiązanie, dzięki któremu możemy nieco oszczędzić na rachunkach za wodę. Wanna to rozwiązanie pasujące do większych łazienek czy do łazienek, które używane są przez małe dzieci. Ponadto codzienne zapełnianie średniej wielkości wanny kwartalnie kosztuje nas niemało, dlatego zdecydowanie oszczędniejszym rozwiązaniem jest prysznic. Jeśli chodzi o kabiny prysznicowe, Warszawa i okolice to miejsce, gdzie z łatwością znajdziemy odpowiednie wyposażenie do naszej łazienki.

Wanna kontra prysznic

Prysznic zdecydowanie bardziej pozwala nam zaoszczędzić wodę, szczególnie jeśli korzysta z niego więcej osób. Średnie zużycie wody podczas prysznicu jest około czterokrotnie niższe niż w przypadku wanny. Kabina prysznicowa to koszt porównywalny z dobrej jakości wanną, dlatego warto zainwestować w tą pierwszą opcję.

Prysznic jest polecany w przypadku łazienek o małej powierzchni. Dopasowanie kabiny prysznicowej do małego pomieszczenia jest zdecydowanie prostsze niż znalezienie wanny o odpowiednich wymiarach. Najmniejsze kabiny nie zajmują nawet jednego metra kwadratowego co sprawia, że zagospodarowanie łazienki staje się nieco łatwiejsze.

Prysznic jest zdecydowanie szybszym sposobem na utrzymanie higieny osobistej. Krótki prysznic możemy „załatwić” nawet w kilka minut. Kąpiel w wannie zazwyczaj trwa znacznie dłużej, gdyż ciepła woda w połączeniu z płynem do kąpieli o miłym zapachu nie pozwala nam wyjść spod przyjemnej piany.

Kabina prysznicowa jest zdecydowanym ułatwieniem dla osób, które mają problemy ze swobodnym poruszaniem się. Mowa tutaj głównie o osobach niepełnosprawnych lub w podeszłym wieku, dla których używanie wanny jest bardzo kłopotliwe. Kabina prysznicowa z brodzikiem niskim lub na płytkach pozwala znacznie skrócić czas kąpieli.

Najpopularniejsze rodzaje kabin prysznicowych

  • Kabiny prysznicowe narożne – zdecydowanie najbardziej popularny model kabiny, który montuje się w kącie łazienki. Pozwala maksymalnie wykorzystać geometrię małych pomieszczeń.
  • Kabiny prysznicowe przyścienne- mniej popularne rozwiązanie, które wymaga większego nakładu finansowego oraz większego metrażu. Kabina przylega do ściany tylko w jednym miejscu, dlatego należy zabudować pozostałe ściany kabiny.
  • Kabiny prysznicowe wnękowe- mniej kosztowny sposób na przestrzeń łazienkową, a do jej stworzenia wystarczy zamontowanie jednej ściany prysznica, którą są drzwi. Resztę konstrukcji stanowią ściany łazienki.
  • Kabiny prysznicowe wannowe – połączenie tradycyjnej wanny z nowoczesnym prysznicem. Wannę zabudowuje się szklanymi ścianami do połowy lub całkowicie, umieszczając w niej drzwi.

Szklane kabiny prysznicowe

Kabiny prysznicowe – cena

Szklane kabiny prysznicowe to rozwiązanie nowoczesne i funkcjonalne, jednak w większości przypadków dosyć kosztowne. Na rynku szklanych zabudów znajdują się również kabiny, na które nie musimy wydać fortuny. Najpopularniejsze kabiny prysznicowe narożne kupimy już za 1500 złotych. Jeśli marzy nam się kabina przyścienna lub wolnostojąca, musimy przygotować się na wydatek rzędu od trzech do czterech tysięcy złotych.

Wielu producentów, oprócz standardowych kabin, posiada w ofercie kabiny prysznicowe na wymiar. Jest to świetne udogodnienie, szczególnie gdy posiadamy łazienkę o nietypowym rozmiarze czy kształcie. Kabina na wymiar to również sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w naszej łazience.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.