Tradycyjne metody termoizolacji domów jednorodzinnych są czasochłonne i nie zawsze przynoszą optymalne efekty. Gdy liczy się szybkość i skuteczność, doskonałym wyborem będzie izolacja natryskowa z użyciem pianki PUR!

To od termoizolacji domu jednorodzinnego zależą nasze rachunki za ogrzewanie. Gdy chcemy je zmniejszyć, warto pomyśleć o odpowiedniej izolacji ścian, dachu i innych elementów budynku. W tej roli można wykorzystać także pianki PUR.

Pianka PUR, czyli pianka poliuretanowa to polimer stosowany w termoizolacji od lat. Teraz wybierany jest coraz częściej. Termoizolacja ta jest skuteczna, lekka, paroprzepuszczalna, może pracować z budynkiem, a także można wykonać ją nawet w jeden dzień poprzez natrysk!

Gdy chcemy zdecydować się na ocieplanie pianką Opole  to jedno z wielu miast, gdzie usługa ta jest dostępna. Jednym z liderów w izolacji natryskowej tego typu jest firma TGA Izolacje.

Ocieplanie pianką Opole  – pianka PUR a inne materiały termoizolacyjne

Jeśli liczy się ciepło, ocieplanie pianką będzie strzałem w dziesiątkę. W porównaniu z innymi materiałami termoizolacyjnymi, pianka PUR cechuje się bardzo korzystnym współczynnikiem lambda, czyli współczynnikiem przewodności cieplnej.

W porównaniu do styropianu pianka jest łatwiejsza w aplikacji, przede wszystkim w miejscach trudnodostępnych, na przykład na poddaszach. Można także izolować nią inne części budynku – dachy, podłogi, fundamenty, podłogi.

Aplikacja pianki jest bardzo łatwa – to izolacja natryskowa, która wykorzystuje specjalne urządzenie natryskujące piankę pod ciśnieniem na nawierzchnię. Pianka przylega do nawierzchni i pęcznieje, wypełniając zakamarki. Tak wykonana termoizolacja minimalizuje liczbę ewentualnych mostków cieplnych.

Pianka jest też materiałem o wysokiej trwałości i wytrzymałości – wykonana z niej izolacja domu będzie służyła latami. Nie jest przy tym podatna na rozwój drobnoustrojów, więc jest też bezpieczna dla człowieka.

Ocieplanie pianką Opole  – termoizolacja w jeden dzień!

Jak wspomnieliśmy wcześniej, ocieplanie pianką PUR jest bardzo szybkie – to duży plus w porównaniu z wełną mineralną czy z płytami styropianowymi.

Doświadczona firma wykonująca ocieplanie piankami PUR jest w stanie pokryć nawet do 300 metrów kwadratowych nawierzchni w ciągu jednego dnia pracy! To o wiele lepszy wynik, dlatego w większości przypadków termoizolację można zakończyć po jednym albo dwóch dniach w zależności od wielkości budynku.

Pianka szybko się utwardza i jest gotowa do dalszej obróbki, jeśli jest ona potrzebna. Dzięki temu najlepiej sprawdzi się wtedy, gdy zależy nam na czasie, a także wtedy, gdy po prostu chcemy ocieplić dom dobrym materiałem termoizolacyjnym.

Ocieplanie pianką Opole  oraz w innych miejscowościach

Usługi docieplania piankami metodą natryskową są aktualnie świadczone w wielu miejscowościach w całym kraju – możemy wybrać te ocieplanie pianką w Opolu. Dostępne są także usługi takie jak:

  • ocieplanie pianką Bielsko Biała

  • ocieplanie pianką Katowice

  • ocieplanie pianką Kielce

  • ocieplanie pianką Kraków

Gdy interesuje nas ocieplanie pianką Śląsk to region, gdzie swoje usługi oferuje firma TGA Izolacje, ale dojeżdża do klientów także na terenie całego kraju. Więcej informacji o ofercie firmy można uzyskać na jej stronie internetowej.