Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

W dniach 8-12 kwietnia grupa 27 ratowników SGPR z JRG 15 przebywała na poligonie w Pstrążu. W ćwiczeniach brali udział również ratownicy z SGPR Wałbrzych oraz innych ochotniczych grup ratowniczych.

Podczas poligonu doskonali techniki, które niezbędne są w działaniu grup poszukiwawczo - ratowniczych na gruzowisku, stare zabudowania poniemieckie oraz poradzieckie są jednym z niewielu miejsc w kraju gdzie można działać na zawalonych oraz niestabilnych konstrukcjach budowlanych. W różnych założeniach wykonywano m. in. podnoszenie ciężkich elementów, przebicia w rożnego rodzaju materiałach, stabilizację naruszonych konstrukcji budowlanych, przeszukiwanie gruzowiska metoda biologiczną oraz elektroniczną. Wspólne ćwiczenie z ratownikami z Wałbrzycha miały za zdanie zgranie ratowników oraz wymianę doświadczeń pomiędzy członkami grupy USAR Poland.

Tekst: kpt. Damian Wałpuski
Zdjęcia: mł. asp. Łukasz Miszkurka


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.