Femina zyska nową nawierzchnię. Skrzyżowanie zostanie zamknięte

Femina zyska nową nawierzchnię. Skrzyżowanie zostanie zamknięte

FOT. ZDM Warszawa

Przy Feminie pojawią się utrudnienia dla kierowców, ale tramwaje nie zmienią tras. Na skrzyżowaniu alei „Solidarności” i Jana Pawła II kończy się remont torowiska, a drogowcy przystąpią do asfaltowania jezdni. Przejazd samochodów zostanie przywrócony po zakończeniu prac, jeszcze przed porannym szczytem.

  • Zamknięcie przy Feminie potrwa do poniedziałkowego poranka
  • Tramwaje linii 19, 20 i 26 pojadą bez zmiany trasy

Zamknięcie przy Feminie potrwa do poniedziałkowego poranka

Asfaltowanie rozpocznie się po północy z czwartku na piątek, 28 sierpnia. Od tego momentu całe skrzyżowanie alei „Solidarności” i alei Jana Pawła II będzie zamknięte dla kierowców. Przejazd po nowej nawierzchni ma zostać udostępniony w poniedziałek, 31 sierpnia, około godz. 4.

Na sąsiednich skrzyżowaniach zostaną ustawione tablice wskazujące objazdy ulicami prowadzącymi w stronę Feminy. Kierowcy powinni uwzględnić dodatkowy czas na przejazd i zwracać uwagę na tymczasowe oznakowanie, ponieważ trasa objazdu będzie wyznaczana na miejscu.

Prace drogowe są ostatnim etapem remontu prowadzonego po zakończeniu robót przy torowisku. Po ich ukończeniu samochody przejadą przez skrzyżowanie po nowym asfalcie, a tramwaje będą korzystać z nowych torów.

Tramwaje linii 19, 20 i 26 pojadą bez zmiany trasy

Podczas asfaltowania komunikacja tramwajowa ma funkcjonować tak jak dotychczas. Linie 19, 20 i 26 przejadą przez Feminę między Wolą a Żoliborzem.

Tramwaje będą kursować:

  • od ronda Kercelak aleją „Solidarności”,
  • następnie aleją Jana Pawła II,
  • do ronda Zgrupowania AK „Radosław”.

Szczegółowe informacje o ewentualnych zmianach w komunikacji autobusowej są dostępne w Warszawskim Transporcie Publicznym. W przypadku przejazdu w rejonie zamkniętego skrzyżowania warto sprawdzić trasę przed wyjazdem, zwłaszcza jeśli podróż wymaga przesiadki z autobusu.

na podstawie: ZDM Warszawa.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (ZDM Warszawa). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji