Pięciu mężczyzn biło się pod sklepem na Targowej. Interweniowali strażnicy

Pięciu mężczyzn biło się pod sklepem na Targowej. Interweniowali strażnicy

FOT. SM Warszawa

Pod sklepem przy ulicy Targowej w Warszawie pięciu mężczyzn urządziło bójkę, narażając klientów na niebezpieczeństwo. Wezwania strażników miejskich nie wystarczyły, dlatego funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego.

Do zdarzenia doszło w piątek 24 lipca, kilka minut po godzinie 20. Strażnicy z VI Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy zauważyli pięciu mężczyzn szarpiących się i uderzających pięściami przed sklepem przy ulicy Targowej.

Funkcjonariusze wezwali uczestników awantury do uspokojenia się i podporządkowania poleceniom. Mężczyźni nie reagowali. Nadal się bili, a ich agresja narastała. W pobliżu znajdowali się klienci wychodzący ze sklepu, dlatego strażnicy zdecydowali o użyciu środków przymusu bezpośredniego.

Interwencja zatrzymała bójkę i zapobiegła dalszemu zagrożeniu dla osób postronnych. Jeden z uczestników miał rozcięty łuk brwiowy i silnie krwawił, dlatego strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe.

Ranny został przewieziony do szpitala przy ulicy Szaserów. Ze względu na jego potencjalną agresję ratownicy poprosili strażników o eskortę. Dalsze czynności w sprawie przejęli policjanci.

To sytuacja, w której zwykła awantura przed sklepem w kilka chwil mogła zagrozić przypadkowym klientom. Zdecydowana reakcja strażników zakończyła bójkę, zanim agresja uczestników przeniosła się na osoby postronne.

na podstawie: Straż Miejska Warszawa.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (SM Warszawa). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.