Stołeczne kontrole hulajnóg ujawniły blokady prędkości i osoby poszukiwane

FOT. KSP Warszawa
Podczas weekendowych działań „e-Bike” policjanci skontrolowali w Warszawie 325 użytkowników hulajnóg, rowerów i innych urządzeń elektrycznych. Wśród nich znaleźli osoby poszukiwane, nietrzeźwego kierującego oraz hulajnogi z ingerencją w blokadę prędkości. Funkcjonariusze wystawili 74 mandaty na kwotę przekraczającą 30 tysięcy złotych.
Kontrole przeprowadzono na terenie Śródmieścia i Mokotowa. W działaniach uczestniczyli policjanci ruchu drogowego, prewencji oraz pionu wywiadowczo-patrolowego Komendy Stołecznej Policji, a także funkcjonariusze z jednostek policji w Mokotowie i Śródmieściu. Do akcji dołączyli również policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości cyfrowej.
Funkcjonariusze sprawdzili 325 użytkowników pojazdów i urządzeń elektrycznych. Kontrole objęły 187 hulajnóg, 90 rowerzystów oraz 22 osoby korzystające z innych urządzeń z napędem elektrycznym.
Policjanci zabezpieczyli trzy hulajnogi. W dwóch przypadkach stwierdzili ingerencję w blokadę prędkości. Podczas działań ujawnili także trzy osoby poszukiwane przez organy ścigania oraz jednego nietrzeźwego użytkownika hulajnogi. Wśród osób naruszających przepisy ruchu drogowego znalazło się 21 nieletnich.
Łącznie mundurowi nałożyli 74 mandaty karne o łącznej wartości przekraczającej 30 tysięcy złotych. Trzy osoby zakończyły kontrolę bez możliwości dalszej jazdy i wróciły do domu pieszo.
Policja zwraca uwagę na rosnącą liczbę pojazdów elektrycznych, które nie spełniają wymagań technicznych. Zagrożenie powodują również zachowania kierujących: nadmierna prędkość, niebezpieczna jazda po chodnikach, stwarzanie ryzyka dla pieszych oraz przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych.
To nie była rutynowa akcja ograniczona do sprawdzania dokumentów. Jedna kontrola połączyła wykrywanie wykroczeń, ujawnienie osób poszukiwanych i zabezpieczenie sprzętu zmodyfikowanego tak, by mógł poruszać się szybciej. Komenda Stołeczna Policji zapowiada, że działania kontrolne będą systematycznie kontynuowane.
na podstawie: KSP Warszawa.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KSP Warszawa). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Urzędy odchodzą od papieru. Cyfrowa zmiana nabiera tempa

Media społecznościowe zabierają za dużo czasu? Na Mokotowie działa grupa wsparcia

Na Białołęce mieszkańcy stworzą własny spektakl od zera

Rocznica Powstania Warszawskiego wybrzmi muzyką i pamięcią

Frezowanie i asfaltowanie zamkną dwie ulice. Kierowców czekają objazdy

Stołeczne kontrole hulajnóg ujawniły blokady prędkości i osoby poszukiwane

Nurek zejdzie pod wodę w warszawskim zoo. To niecodzienne spotkanie

Wakacyjny informator pokazuje Wilanów z dwóch stron

Ponad 130 koszy dla Powstańców. Warszawa wspiera ich także na co dzień

Dwie wiolonczele, fortepian i filmowa energia - Nove Trio w KADR

Nielegalne reklamy znikają z warszawskich dróg. Są kontrole i kary

Łatwiejsza rejestracja w Centrum Zdrowia Dziecka. Warszawski Instytut rozwiązuje problem zajętych linii telefonicznych

Dawne kolory znów są widoczne. Konserwacja przy Wileńskiej 21

Młodzi paralekkoatleci z Targówka z medalami. Jeden z nich pobił trzy rekordy życiowe
Przydatne dane teleadresowe
- Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 70 - zajęcia, zapisy i kontakt
- Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie - kontakt, nadleśnictwa i sprawy mieszkańca
- Prokuratoria Generalna RP w Warszawie - kontakt, godziny, wydziały i opłaty
- Instytut Strat Wojennych im. Jana Karskiego - kontakt, adres i dojazd
- Komisariat Policji Warszawa-Białołęka - kontakt, dzielnicowi, godziny przyjęć
- Ośrodek Sportu i Rekreacji Bemowo - kontakt, obiekty, cennik i dojazd
