Koncerty na PGE Narodowym zmienią dojazd. Ważne objazdy

Najkrótsza droga na koncert nie zawsze będzie prowadziła samochodem. W Warszawie występy Bad Bunny’ego oraz System Of A Down oznaczają ograniczenia na Saskiej Kępie, możliwe zamknięcia ulic i dodatkowe kursy komunikacji miejskiej. Po wydarzeniach część tras może zostać zmieniona także z powodu dużego ruchu pieszych na mostach. Szczególnie istotne będzie sprawdzanie bieżących komunikatów WTP przed wyjazdem i po zakończeniu koncertu.
- Metro i pociągi pozostaną najpewniejszym dojazdem na stadion
- Saska Kępa z ograniczonym wjazdem przed koncertami
- Dodatkowe autobusy i tramwaje po zakończeniu koncertów
- Możliwe zamknięcia mostów dla pieszych
Metro i pociągi pozostaną najpewniejszym dojazdem na stadion
We wtorek, 14 lipca, na PGE Narodowym wystąpi Bad Bunny. W sobotę i niedzielę, 18–19 lipca, odbędą się dwa koncerty System Of A Down. Organizatorzy i służby zalecają korzystanie z Warszawskiego Transportu Publicznego, ponieważ dojazd autem w rejon stadionu będzie utrudniony.
Najbliżej PGE Narodowego znajduje się stacja metra Stadion Narodowy, obsługiwana przez linię M2. Alternatywą jest stacja PKP Warszawa Stadion, na której zatrzymują się pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.
Z centrum nie będzie można dojechać na koncert tramwajem przez Aleje Jerozolimskie i wiadukt Mostu Poniatowskiego. Powodem jest remont torowiska. Zastępczo kursować będzie autobus Z–9. Rozkład i aktualne połączenia są dostępne w serwisie Warszawskiego Transportu Publicznego.
Saska Kępa z ograniczonym wjazdem przed koncertami
Podczas obu wydarzeń, między godz. 17 a 20, obowiązywać będą ograniczenia wjazdu na Saską Kępę. Do wyznaczonych obszarów zostaną wpuszczone tylko:
- pojazdy osób posiadających identyfikatory SK;
- taksówki;
- jednoślady;
- autobusy komunikacji miejskiej.
Pozostałe samochody nie wjadą na obszary ograniczone przez:
- Aleję Poniatowskiego, Aleję Waszyngtona, ulicę Międzynarodową, Aleję Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński;
- Aleję Stanów Zjednoczonych, ulicę Afrykańską i ulicę Bora-Komorowskiego.
Policja może dodatkowo zamknąć ulicę Sokolą na odcinku od Zamościa do Wybrzeża Szczecińskiego. W takim wariancie autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli Dworzec Wschodni przy ulicy Kijowskiej. Linie 146 i 147 zostaną skierowane Wybrzeżem Szczecińskim i ulicą Zamoście.
Możliwe jest również zamknięcie ulic Sokolej, Zamoście i Zamoyskiego. Wtedy:
- autobusy 102, 125 i 202 pojadą Targową i Kijowską do pętli Dworzec Wschodni;
- linia 135 pojedzie Targową;
- linie 146 i 147 zostaną skierowane Aleją Zieleniecką;
- autobusy Z–21 oraz E–1, tylko podczas wtorkowego koncertu, pojadą przez Most Świętokrzyski do stacji Centrum Nauki Kopernik.
Dodatkowe autobusy i tramwaje po zakończeniu koncertów
Po wydarzeniach uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów. Odjazdy będą odbywały się między innymi z ronda Waszyngtona oraz z okolic ronda de Gaulle’a:
- linia 138 pojedzie z ronda Waszyngtona w kierunku Bokserskiej;
- linia 509 ruszy w stronę Gocławia i Winnicy;
- linia 517 z Nowego Światu przy rondzie de Gaulle’a pojedzie w kierunku Włoch;
- linia Z–9 z ronda Waszyngtona skieruje się na plac Narutowicza.
Jeśli Most Poniatowskiego zostanie zamknięty, autobusy Z–9 pojadą Mostem Łazienkowskim. Dodatkowe tramwaje linii 7 będą kursowały z Gocławka do Kawęczyńskiej. Trasa pozwoli dotrzeć w okolice Dworca Wschodniego i ronda Wiatraczna, gdzie możliwe będą przesiadki do autobusów jadących w stronę centrum. Tramwaje linii 26 z Alei Zielenieckiej pojadą natomiast przez Targową, aleję „Solidarności” i Wolską.
Po koncertach metro M2 w obu kierunkach będzie kursowało częściej. Ze względu na ograniczenia na drogach i możliwe decyzje policji sprawdzenie trasy bezpośrednio przed wyjazdem może oszczędzić oczekiwania na nieaktualnym przystanku.
Możliwe zamknięcia mostów dla pieszych
Około godz. 23 policja może zamknąć Most Poniatowskiego wraz z wiaduktem, Most Świętokrzyski oraz Aleję Zieleniecką. Taki scenariusz będzie brany pod uwagę, jeśli po koncercie wiele osób będzie próbowało przejść mostami.
W przypadku zamknięcia przepraw zmienią się trasy kolejnych linii:
- autobusy 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24, N72 i Z–9 pojadą Mostem Łazienkowskim;
- linie 146, 147 i Z–21 zawrócą na Targowej w kierunku Alei Zielenieckiej;
- autobusy 118 i 127 dotrą do pętli na Powiślu przez ulicę Dobrą;
- linie 162, N16 i N64 przejadą przez Most Śląsko–Dąbrowski.
Niezależnie od koncertów nadal będą obowiązywały objazdy związane z remontem torowiska w Alejach Jerozolimskich. Linia 7 będzie kursowała wyłącznie po Pradze, między Kawęczyńską a Gocławkiem, przez Aleję Zieleniecką i Aleję Waszyngtona. Tramwaje 22 i 24 nie pojadą na Pragę i zakończą trasy na placu Starynkiewicza.
Uruchomiona linia 79 połączy P+R Al. Krakowska z Gocławkiem. Jej trasa będzie prowadziła przez:
- Aleję Krakowską;
- Grójecką;
- plac Narutowicza;
- Nowowiejską;
- Marszałkowską;
- aleję „Solidarności”;
- Targową;
- Aleję Zieleniecką;
- Aleję Waszyngtona;
- Grochowską.
Informacje o ewentualnych zamknięciach ulic i objazdach są publikowane w miejskim serwisie Infoulice. Szczegółowe zmiany w rozkładach jazdy znajdują się w serwisie Warszawskiego Transportu Publicznego.
na podstawie: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.
Ostatnie Artykuły

Godzina „W” w Rembertowie. Pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego

Rekiny, płaszczki i zęby do obejrzenia. Nietypowe święto w ZOO

Koncerty na PGE Narodowym zmienią dojazd. Ważne objazdy

„Anioł” na Zaciszu - letni seans, który skręca w mrok

Schulz w pałacu i w listach - Warszawa odkrywa jego mniej oczywistą twarz

Toyota, gotówka i 112 zarzutów - rozbili grupę od aut w trzech garnizonach

Trzy kontrole i trzy fałszywe prawa jazdy - drogówka z Warszawy nie miała wątpliwości

Warszawska akademia pod szczególną ochroną - Policja podpisała nowe porozumienie

Na Pradze-Południe wyniki mówią same za siebie. Jedna szkoła wyraźnie wyszła przed szereg

Warszawa szykuje toast dla Tomasza Stańko. Muzyka wróci w jego warszawskie miejsca

Asertywność w pracy bez napięcia. UrsynLab szykuje praktyczne szkolenie

Literacka w przebudowie. Parkingów ubędzie, ale przybędzie ładu

Nowe światła na Dźwigowej. Prace ruszą w poniedziałek rano

KSP broni działań na placu Piłsudskiego - policja mówi o bezstronności
Przydatne dane teleadresowe
- Biuro Nasiennictwa Leśnego w Warszawie - kontakt, godziny, rejestry i załatwianie spraw
- Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie - kontakt, oddziały, rejestracja i dojazd
- Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Warszawie - kontakt, kancelaria, historia
- Genomed Warszawa - poradnia genetyczna, badania DNA i testy prenatalne
- Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz - kontakt, godziny przyjęć, obszar działania
- Centrum Archiwistyki Społecznej w Warszawie - kontakt, szkolenia i narzędzia dla archiwistów
