Niedzielne kino pod chmurką na Zaciszu kusi mocnym repertuarem

Niedzielne kino pod chmurką na Zaciszu kusi mocnym repertuarem

Na Zaciszu wakacyjne niedziele mają własny, filmowy rytm. Przez lipiec i sierpień 2026 wraca tu letnie kino plenerowe dla dorosłych - z tytułami, które potrafią rozgrzać emocje równie skutecznie jak letni wieczór 🎬🌙 Wstęp jest wolny, więc to plan, do którego można dołączyć bez długich przygotowań.

  • Letnie kino plenerowe na Zaciszu rozpisuje wakacje na filmowe niedziele
  • Od Parasite po Anioła - ten repertuar nie idzie na skróty
  • Bluza, koc i odrobina szczęścia do pogody mogą się przydać

Letnie kino plenerowe na Zaciszu rozpisuje wakacje na filmowe niedziele

Cykl ruszył pod koniec czerwca i prowadzi przez całe lato w niedzielnym rytmie. W programie są zarówno głośne produkcje światowe, jak i polskie filmy, które dobrze smakują pod gołym niebem - zwłaszcza wtedy, gdy miasto powoli cichnie, a ekran przejmuje wieczór. 😊

Najpierw pojawia się intensywne kino, potem bardziej kameralne historie, a na finiszu sierpnia repertuar domyka mocny zestaw tytułów. To propozycja dla osób dorosłych, które chcą spędzić wieczór inaczej niż zwykle - bez biletów, za to z dużym ekranem i letnią atmosferą.

Od Parasite po Anioła - ten repertuar nie idzie na skróty

Wakacyjny plan seansów wygląda tak:

  • 28.06.26, godz. 21.30 - „Parasite”, reż. Bong Joon-ho
  • 5.07.26, godz. 21.30 - „Wieloryb”, reż. Darren Aronofsky
  • 12.07.26, godz. 21.30 - „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”, reż. Craig Gillespie
    • 12.07.26, godz. 20.30 - spotkanie z ludźmi kina pod hasłem „Świat, który ciężko, ale trzeba zrozumieć”
  • 19.07.26, godz. 21.30 - „Body/Ciało”, reż. Małgorzata Szumowska
  • 26.07.26, godz. 21.30 - „Poprzednie życie”, reż. Celine Song
  • 2.08.26, godz. 21.00 - „Aida”, reż. Jasmila Žbanić
  • 9.08.26, godz. 21.00 - „Hiszpański temperament”, reż. Emilio Martínez-Lázaro
  • 16.08.26, godz. 21.00 - „Strefa interesów”, reż. Jonathan Glazer
  • 23.08.26, godz. 21.00 - „Podejrzana”, reż. Chan-wook Park
  • 30.08.26, godz. 21.00 - „Anioł”, reż. Luis Ortega

Widać tu wyraźnie, że organizatorzy nie stawiają na przypadkowe tytuły. To repertuar, który daje przestrzeń i na rozmowę po seansie, i na zwykłe filmowe przeżycie pod letnim niebem.

Bluza, koc i odrobina szczęścia do pogody mogą się przydać

Na plenerowy seans warto przyjść z czymś cieplejszym, bo wieczory potrafią zaskoczyć chłodem. Organizator zapewnia leżaki, ale ich liczba jest ograniczona, więc dobrze być wcześniej i nie liczyć wyłącznie na wolne miejsce. 🛋️

Jeśli pogoda się posypie - przyjdą ulewy albo burze - seans może zostać przeniesiony albo odwołany, a bieżące decyzje będą podawane na bieżąco. Cały projekt Letnie kino plenerowe dla dorosłych i dzieci na Targówku został wybrany w Budżecie Obywatelskim 2026, więc to dokładnie ten rodzaj miejskiej inicjatywy, która bierze z lata wszystko, co najlepsze.

na podstawie: Dom Kultury Zacisze Warszawa.