Rowerowy Maj wraca do Warszawy - do akcji staje 586 placówek

Rowerowy Maj wraca do Warszawy - do akcji staje 586 placówek

Do warszawskich przedszkoli i szkół podstawowych znów wchodzi Rowerowy Maj. W dziewiątej edycji kampanii ma ruszyć 586 placówek - 330 przedszkoli i 256 szkół podstawowych - a organizatorzy szacują udział blisko 190 tysięcy dzieci i nauczycieli. Nad bezpieczeństwem uczestników ma czuwać Wydział Ruchu Drogowego KSP.

Rowerowy Maj ma zachęcać dzieci, nauczycieli i rodziców do aktywnych dojazdów do szkoły i przedszkola. W praktyce chodzi o przejazdy rowerem, hulajnogą, na rolkach albo deskorolce. Za każdy taki dojazd uczestnicy mają dostawać naklejki do dzienniczków i plakatów klasowych, a najbardziej aktywne grupy mogą liczyć na nagrody.

Kampanię kieruje się do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i nauczycieli. Akcja ma budować dobre nawyki, uczyć samodzielności, odpowiedzialności i poprawiać koncentrację na zajęciach. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KSP mają przy tym przypominać o zasadach bezpieczeństwa i pilnować, by najmłodsi poruszali się zgodnie z przepisami.

W komunikacie przypomniano też, że dziecko, które ukończyło 10 lat i ma kartę rowerową, powinno w pierwszej kolejności korzystać z drogi dla rowerów. Młodsze dziecko bez karty rowerowej jest traktowane jak pieszy i powinno poruszać się po drodze dla pieszych pod opieką dorosłego. Finał akcji zaplanowano na 21 czerwca w Parku Polińskiego w Warszawie, gdzie wyróżnione zostaną najbardziej aktywne klasy i grupy. Skala tej edycji pokazuje, że to nie jest szkolna ciekawostka, tylko akcja, która może realnie zmienić poranne nawyki tysięcy osób na warszawskich ulicach.

na podstawie: KSP Warszawa.