Ursynów mobilizuje się do oddawania krwi - comiesięczne akcje w urzędzie

2 min czytania
Ursynów mobilizuje się do oddawania krwi - comiesięczne akcje w urzędzie

Pod koniec stycznia na Ursynowie zaczyna się cykl regularnych zbiórek krwi organizowanych przy wsparciu dzielnicy. Przy sali urzędu spotkają się wolontariusze klubu i dawcy, a podczas akcji będzie można też zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. To propozycja dla tych, którzy chcą pomóc w prosty, ale konkretne sposób.

  • W Ursynowie rusza cykl comiesięcznych zbiórek krwi
  • Zbiórki w sali 136 urzędu - miejsce, terminy i rejestracja DKMS

W Ursynowie rusza cykl comiesięcznych zbiórek krwi

Pod auspicjami Urządu Dzielnicy Ursynów Klub Honorowych Dawców Krwi organizuje jedenaście stacjonarnych akcji w ciągu roku. Wydarzenia odbywać się będą w każdą ostatnią sobotę miesiąca (z wyjątkiem grudnia) i mają stały, wygodny harmonogram—ma to ułatwić planowanie udziału osobom pracującym i zmotoryzowanym. Klub liczy ponad 60 członków i w lutym będzie obchodzić swoją 9. rocznicę działalności.

“Oddając krew, dajemy innym najcenniejszy dar – życie.”
Robert Kempa, Burmistrz Dzielnicy Ursynów

Burmistrz wyraził radość z zaangażowania mieszkańców i zachęcił do udziału w akcjach.

Zbiórki w sali 136 urzędu - miejsce, terminy i rejestracja DKMS

Zbiórki odbywać się będą w sali 136 Urzędu Dzielnicy przy Al. KEN 61 w godzinach 09:00-14:00. Konkretne terminy zaplanowano następująco:

  • 31 stycznia
  • 28 lutego
  • 28 marca
  • 25 kwietnia
  • 23 maja
  • 27 czerwca
  • 25 lipca
  • 29 sierpnia
  • 26 września
  • 24 października
  • 28 listopada

Podczas każdej zbiórki będzie możliwość zapisania się do bazy potencjalnych dawców szpiku prowadzonej przez Fundację DKMS Polska. Informacje o działalności klubu są dostępne u organizatorów.

Rokrocznie w Polsce potrzeba około 1 000 000 transfuzji krwi — na krew i osocze czekają tysiące pacjentów. Krwiodawstwo jest możliwe dla osób zdrowych w wieku 18–65 lat.

Mieszkańcy mogą docenić regularność i przewidywalność terminarza—ostatnia sobota miesiąca to stały punkt, który łatwiej wpisać w sobotnie plany. Obecność akcji w urzędowej sali oraz możliwość rejestracji w bazie DKMS łączą praktyczną pomoc z długofalowym wsparciem chorych. Dla klubu to także okazja do budowania świadomości i świętowania kolejnego roku działalności razem z darczyńcami.

na podstawie: Urząd Dzielnicy Ursynów.

Autor: Redakcja Echo Warszawy