Agnieszka Sikora doceniona za pomoc młodym bezdomnym

W Nowym Teatrze uhonorowano kobiety, które zmieniają oblicze Warszawy — tytuł Warszawianki Roku 2025 trafił do założycielki Fundacji po DRUGIE. Ceremonia przyciągnęła przedstawicielki sektora społecznego i władz miasta.
- Laureatka i jej program dla młodzieży — Fundacja po DRUGIE
- Plebiscyt, głosy i słowa władz Warszawy
Laureatka i jej program dla młodzieży — Fundacja po DRUGIE
Tegoroczną Warszawianką Roku została Agnieszka Sikora — dziennikarka i pedagodżka resocjalizacyjna, która od ponad 14 lat prowadzi działania na rzecz młodych osób dotkniętych bezdomnością. Jest pomysłodawczynią pierwszego w Polsce Domu Dla Młodzieży, który oferuje wsparcie i bezpieczne warunki samodzielnego dorastania dla osób w wieku 18–25 lat. Sikora aktywnie zabiega też o zmiany legislacyjne pozwalające matkom z dziećmi na pobyt w instytucjach resocjalizacyjnych dla nieletnich.
„Bardzo pięknie dziękuję Kapitule i wszystkim którzy oddali głosy ‘na Sikorę’! Ale to nie o mnie tu chodzi, a o sprawę, która jest niezwykle ważna… czyli sprawę bezdomności ludzi młodych” — powiedziała Agnieszka Sikora.
Plebiscyt, głosy i słowa władz Warszawy
Organizatorem plebiscytu jest m.st. Warszawa; o tytule decydują mieszkańcy w głosowaniu. W tym roku oddano ponad 23 tys. głosów, a kapituła wcześniej wybrała dziewięć finalistek. W gronie nominowanych znalazły się m.in. Magdalena Bigaj, Paulina Braun, Aleksandra Laudańska, Katarzyna Nicewicz, Anna Raciborska, Małgorzata Sokołowska, Kira Sukhoboichenko i Karolina Skowron-Baka.
„Przy każdej możliwej okazji podkreślam, jak jestem dumny z warszawianek… zawsze macie we mnie swojego sojusznika” — mówił Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.
Wiceprezydentka Aldona Machnowska-Góra podkreśliła, że plebiscyt daje widoczność kobietom działającym na rzecz równości szans i społecznej odpowiedzialności, wymieniając w zestawie wzorców zarówno Marię Skłodowską-Curie, jak i Wandę Traczyk-Stawską.
na podstawie: UMS Warszawa.
Ostatnie Artykuły

W Sierpcu oddano 42 nowe mieszkania w trzech budynkach

Siatkówka plażowa wróciła na Bielany. Turniej przyciągnął 32 pary

W Parku Polińskiego 23 organizacje pokazały siłę sąsiedztwa

Saska Kępa odda hołd Soyce. Na Francuskiej ruszy muzyczne święto

W Suskowoli otwarto pierwszy samorządowy żłobek. Ma 40 miejsc

Syrenki, orkiestry i samba. Warszawa szykuje barwny korowód przez centrum

Targówek ma 110 lat w Warszawie - ten wykład odsłania lokalną historię

Ursus zbiera sygnały o starych skażeniach ziemi. Liczy się każdy trop

Garażówka Wilanowska znów przyciągnęła tłum. To nie był koniec

Literacka czeka duży remont. Zmieni się jezdnia, chodniki i parkingi

Fortepianowe klasyki w Klubie Relax. Makuracki sięgnie po Bacha i Rachmaninowa

Na Jazdowie żałoba po naturze zamieni się w warsztat o odnowie

Piknik dla sąsiadów z różnych stron świata szykuje się w Warszawie

Warszawa szykuje książkowy tłum - targi wracają na PGE Narodowy
Przydatne dane teleadresowe
- Narodowe Centrum Kultury Warszawa - kontakt, programy i dotacje
- Komisariat Policji Warszawa-Wilanów - kontakt, telefony, dzielnicowi
- Polska Organizacja Turystyczna - kontakt, zadania i działalność
- Główny Inspektorat Weterynarii Warszawa - kontakt, skargi, dostępność
- Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Warszawie - kontakt, godziny, skargi i wnioski
- Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie - kontakt, godziny, graniczna kontrola sanitarna
