Warszawa przyłącza się do akcji Dzieciństwo bez Przemocy — budynki rozbłysną na czerwono

W Warszawie instytucje i urzędy po raz kolejny wyrażą sprzeciw wobec krzywdzenia dzieci. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy” fasady kilku budynków tego dnia zostaną podświetlone na czerwono jako symbol protestu. To gest, który ma przypomnieć o skali problemu i o potrzebie działań zapobiegawczych.
- Kampania Dzieciństwo bez Przemocy i jej cele
- W Warszawie i innych miastach
Kampania Dzieciństwo bez Przemocy i jej cele
Organizatorami akcji są Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajowa Koalicja na Rzecz Ochrony Dzieci. Celem kampanii jest upowszechnianie wiedzy o przemocy wobec dzieci oraz mobilizacja dorosłych do reagowania i tworzenia bezpiecznego otoczenia. Według badań fundacji, 32% polskich dzieci doznaje przemocy ze strony dorosłych w rodzinie, a 66% doświadcza przemocy rówieśniczej. Mimo zakazu stosowania kar fizycznych wobec dzieci od 2010 roku, część dorosłych nadal traktuje je jako dopuszczalne.
W Warszawie i innych miastach
W stolicy, podobnie jak w innych regionach, w akcję włączyły się m.in. urzędy wojewódzkie — w tym Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie — oraz instytucje publiczne i organizacje pozarządowe. Punktem kulminacyjnym będzie symboliczne podświetlenie fasad budynków o godzinie 17:00 — znak sprzeciwu wobec przemocy wobec najmłodszych. W całej Polsce realizowano setki inicjatyw edukacyjnych; organizatorzy podkreślają, że miliony osób zetknęły się z przekazem kampanii, a tysiące budynków rozbłysło na czerwono.
Warto śledzić lokalne komunikaty organizatorów, by dowiedzieć się, które miejsca w Warszawie będą uczestniczyć w akcji i jakie wydarzenia towarzyszą kampanii.
na podstawie: Urząd Wojewódzki w Warszawie.
Ostatnie Artykuły

W Sierpcu oddano 42 nowe mieszkania w trzech budynkach

Siatkówka plażowa wróciła na Bielany. Turniej przyciągnął 32 pary

W Parku Polińskiego 23 organizacje pokazały siłę sąsiedztwa

Saska Kępa odda hołd Soyce. Na Francuskiej ruszy muzyczne święto

W Suskowoli otwarto pierwszy samorządowy żłobek. Ma 40 miejsc

Syrenki, orkiestry i samba. Warszawa szykuje barwny korowód przez centrum

Targówek ma 110 lat w Warszawie - ten wykład odsłania lokalną historię

Ursus zbiera sygnały o starych skażeniach ziemi. Liczy się każdy trop

Garażówka Wilanowska znów przyciągnęła tłum. To nie był koniec

Literacka czeka duży remont. Zmieni się jezdnia, chodniki i parkingi

Fortepianowe klasyki w Klubie Relax. Makuracki sięgnie po Bacha i Rachmaninowa

Na Jazdowie żałoba po naturze zamieni się w warsztat o odnowie

Piknik dla sąsiadów z różnych stron świata szykuje się w Warszawie

Warszawa szykuje książkowy tłum - targi wracają na PGE Narodowy
Przydatne dane teleadresowe
- Narodowy Instytut Dziedzictwa - kontakt, oddziały i zasoby w Warszawie
- Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa - kontakt, ośrodki i oferta sportowa
- Komisariat Policji Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie - kontakt, godziny, dzielnicowi
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 12 w Warszawie - kontakt, zapisy, oferta edukacyjna
- Zarząd Mienia Skarbu Państwa w Warszawie - kontakt, godziny, rezerwacja wizyt
- Prom Kultury Saska Kępa w Warszawie - kontakt, bilety, godziny kasy
