Policja zabezpiecza mecz Polska - Holandia. Utrudnienia w ruchu

Na PGE Narodowym obowiązuje podwyższony stan zabezpieczenia. Stołeczni policjanci kierują ruchem i ograniczyli wjazd na Saską Kępę, a po meczu mogą zamknąć most Poniatowskiego i fragment Alej Jerozolimskich. Główne utrudnienia przewidziano przed i po spotkaniu.
Mecz Polski z Holandią rozpocznie się na PGE Narodowym o godzinie 20:45. Stołeczni policjanci będą obecni na stadionie, trasach dojazdowych i w innych newralgicznych miejscach Warszawy, by zapewnić bezpieczeństwo kibiców i mieszkańców.
Od godziny 18:30 wprowadzono ograniczenia wjazdu na Saską Kępę. Zamknięty dla ruchu będzie obszar ograniczony aleją Poniatowskiego i aleją Waszyngtona, ulicą Międzynarodową, aleją Stanów Zjednoczonych i ulicą Wał Miedzeszyński oraz aleją Stanów Zjednoczonych, ulicami Afrykańską i Bora-Komorowskiego. Zakazy nie dotyczą pojazdów z identyfikatorami SK, taksówek, jednośladów oraz autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego. Policjanci stołecznej drogówki będą kierowali ruchem, wskazywali trasy alternatywne i kierowali na wyznaczone parkingi.
Policja zastrzega, że funkcjonariusze mogą podjąć decyzję o zamknięciu dodatkowych ulic w rejonie stadionu. Po zakończeniu meczu, około 22:30, w przypadku gdy duże grupy kibiców będą chciały pieszo przejść do centrum, policjanci rozważą zamknięcie mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.
Organizatorzy i policja apelują o zgłaszanie funkcjonariuszom wszelkich niepokojących sytuacji oraz o korzystanie z Warszawskiego Transportu Publicznego. Pasażerowie przyjeżdżający pociągami powinni uwzględnić remont stacji Warszawa Centralna — pociągi dalekobieżne nie kursują przez tę stację i zatrzymują się m.in. na Warszawie Zachodniej i Wschodniej, a część składów skierowano tymczasowo do Warszawy Gdańskiej i Warszawy Głównej. Wybrane składy zatrzymują się na dworcu Warszawa Śródmieście.
Informacje o zmianach w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej udostępniają miejskie służby i przewoźnicy. Podkom. Jacek Wiśniewski przekazał komunikat dotyczący zabezpieczenia imprezy.
na podstawie: Policja Warszawa.
Ostatnie Artykuły

„Szczera” na Smolnej łączy PJM, głos i scenę w jednym wieczorze

Leśmian na elektronice i w PJM - ten koncert może zaskoczyć Warszawę

Koreańska poezja w Domu w Alejach - wieczór z „Autobiografią śmierci”

Pisanie, które pomaga złapać własny rytm - warsztat w Domu w Alejach

Na Targówku biznes spotka się przy stole i na rozmowie

Na Targówku doceniono strażników. Jubileusz przypomniał o codziennej służbie

Przy Balcerzaka rusza duży sportowy projekt dla szkoły i klubów

Kapela z Chmielnej znów zagra na Kamionku. Będzie potańcówka

Bieg Wolności w Ursusie zatrzyma ruch przy ratuszu i na kilku ulicach

Przy CKiA na Siarczanej rośnie nowe miejsce do odpoczynku i ruchu

Najstarsze Gaude Mater Polonia wróciło do Warszawy i znów gra symbolami

Biblioteka Narodowa wyznacza cyfrowy kierunek dla kultury i archiwów

Śródmieście robi czerwiec na bogato - od Brzechwy po planszówki

Czerwiec w DKŚ przyspiesza - od Brzechwy po kolaż z lat 90.
Przydatne dane teleadresowe
- Sąd Okręgowy w Warszawie - kontakt, wydziały, godziny i e-wokanda
- Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Warszawa - kontakt, godziny, usługi
- Państwowy Instytut Wydawniczy - kontakt, księgarnia i działy redakcyjne
- Parafia św. Ojca Pio w Warszawie - msze, kancelaria, sakramenty
- Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt w Warszawie - kontakt, godziny, dojazd
- 12 Terenowy Oddział Lotniskowy w Warszawie - kontakt, adres, wydziały
