Na Polu Mokotowskim znów sadzili rośliny. Akcja łączy instytucje, ambasady i uczelnie

Podczas wydarzenia na Polu Mokotowskim mieszkańcy i partnerzy miasta wspólnie sadzili rodzime gatunki roślin, rozmawiali o bioróżnorodności i strategiach przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu. W akcji wzięli udział przedstawiciele administracji, organizacji pozarządowych, ambasad oraz firm i uczelni. Warszawa kontynuuje serię takich spotkań, która przyniosła już dziesiątki tysięcy nasadzeń.
- Partnerstwo dla Klimatu na Polu Mokotowskim
- Współpraca instytucji i mieszkańców
Partnerstwo dla Klimatu na Polu Mokotowskim
Wydarzenie odbyło się 7 listopada jako trzynasta edycja akcji organizowanej w ramach Partnerstwa dla Klimatu. W tzw. strefie zamierzonej dzikości uczestnicy sadzili rodzime gatunki roślin, przyczyniając się do tworzenia przestrzeni sprzyjających bioróżnorodności. Dotąd w ramach inicjatywy posadzono około 50 000 drzew i innych roślin.
“Zieleń w mieście to nie tylko jego ozdoba, ale prawdziwa tarcza ochronna przed skutkami kryzysu klimatycznego. To ona oczyszcza powietrze, zatrzymuje wodę, daje cień w czasie upałów i wspiera różnorodność biologiczną. Każde posadzone drzewo, każda roślina to krok w stronę bardziej odpornej, zdrowej i pięknej Warszawy”
— Magdalena Młochowska, dyrektor koordynator ds. Zielonej Warszawy
Współpraca instytucji i mieszkańców
Organizatorzy — w tym Zarząd Zieleni m.st. Warszawy i Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej Urzędu m.st. Warszawy — podkreślali, że celem spotkań jest nie tylko nasadzanie zieleni, lecz także budowanie świadomości i partnerstw między miastem, biznesem oraz organizacjami pozarządowymi.
“Wspólne sadzenie to gest nie tylko troski o przyszłość, lecz także wyraz odpowiedzialności i szacunku dla środowiska. Nieprzypadkowo wybraliśmy właśnie to miejsce w parku — przestrzeń dedykowaną przyrodzie, z dużymi drzewami i ostojami wygrodzonymi warkoczami z chrustu”
— Monika Gołębiewska-Kozakiewicz, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy
Dalsze działania w ramach Partnerstwa dla Klimatu mają koncentrować się na kolejnych nasadzeniach i inicjatywach edukacyjnych, aby zwiększać odporność miasta na zmiany klimatu oraz wspierać miejską przyrodę.
na podstawie: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.
Ostatnie Artykuły

Ubrania nie muszą znikać z szafy. Na Pradze-Południe będzie warsztat

Pustynia w słoiku trafi do biblioteki na Pradze Południe

Na placu Szembeka zabrzmią szlagiery i ruszy potańcówka

Nowe boiska w SP 168 otwarte. Uczniowie od razu ruszyli do gry

Wtorki z szydełkiem w Międzypokoleniowej Klubokawiarni rozkręcają Warszawę

Europa i państwo bez tajemnic dla młodych z Mazowsza

W Wilanowie dzieci uczyły się bezpiecznej drogi pieszo i na kółkach

Interwencja przy Ludwiki skończyła się atakiem na strażnika

Żółta lokomotywa na nowych torach metra – ruszyły próby na Mory

Pieniądze z Mazowsza dla powiatu wyszkowskiego. Wsparcie idzie na drogi i zdrowie

Warszawa po zmroku z 114 metrów - Taras Widokowy Nocą wraca na lato

Deskorolkowe starcie wraca na Ursynów. Do wygrania 10 tysięcy złotych

Muranowski krąg kobiet w Muranowie - rozmowa bez presji i bezpieczna przestrzeń

Na Mazowszu przybywa czarnych punktów nad wodą. Ratownicy dostaną wsparcie
Przydatne dane teleadresowe
- Areszt Śledczy w Warszawie-Grochowie - adres, telefon i kontakt
- Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie - kontakt, wydziały, godziny i opłaty
- Dom Kultury Śródmieście w Warszawie - kontakt, lokalizacje, godziny
- Stołeczne Biuro Turystyki w Warszawie - kontakt, godziny i informacja turystyczna
- PGE Baltica 2 - kontakt, siedziba i pogotowie energetyczne
- Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Warszawa II - kontakt i siedziba
