Trwają zapisy do 7. Warszawskiej Olimpiady Seniorów startującej we wrześniu

2 min czytania
Trwają zapisy do 7. Warszawskiej Olimpiady Seniorów startującej we wrześniu


Seniorzy z Białołęki już mogą szykować formę! Już we wrześniu rusza 7. Warszawska Olimpiada Seniorów, która po raz kolejny zaprosi aktywnych mieszkańców stolicy do sportowej rywalizacji i świetnej zabawy. To doskonała okazja, by sprawdzić się w wielu dyscyplinach i poczuć ducha wspólnoty!

  • Białołęka stawia na sportowe wyzwania dla osób 60+
  • Jak zgłosić się do olimpiady i skorzystać z bezpłatnych treningów w Białołęce

Białołęka stawia na sportowe wyzwania dla osób 60+

Warszawa przygotowuje się do wyjątkowego wydarzenia dedykowanego seniorom – 7. edycji Olimpiady Seniorów, która odbędzie się w dniach 14–20 września 2025 roku. Zawody będą częścią Warszawskich Dni Seniora i rozegrają się na terenie miejskich obiektów sportowych, w tym ośrodków Aktywnej Warszawy. Kulminacją zmagań będzie finał zaplanowany na 20 września w Ośrodku Nowa Skra przy ulicy Wawelskiej 5.

Impreza jest otwarta dla wszystkich warszawiaków powyżej 60. roku życia, którzy chcą spróbować swoich sił w sporcie bez względu na poziom zaawansowania. Uczestnicy mogą wybrać do trzech konkurencji spośród bogatej oferty aż 13 dyscyplin – od pływania i tenisa stołowego, przez nordic walking, aż po szachy czy brydża.

Jak zgłosić się do olimpiady i skorzystać z bezpłatnych treningów w Białołęce

Zgłoszenia do udziału są już otwarte i potrwają do 25 sierpnia 2025 roku. Chętni mogą rejestrować się online lub osobiście u koordynatora dzielnicowego Tomasza Warszawskiego, który czeka na kontakt pod adresem e-mail [email protected] oraz telefonicznie pod numerem +48 22 325 42 07.

Aby dobrze przygotować się do zawodów, organizatorzy zapraszają na darmowe zajęcia treningowe odbywające się w budynku przy ul. Bulwar Flotylli Pińskiej 1C (charakterystyczny zielony budynek). Spotkania mają miejsce we wtorki o godzinie 10:00 (zajęcia ogólne) oraz w piątki o godzinie 16:00 (specjalistyczne treningi na ergometrach wioślarskich).

To niepowtarzalna szansa, by aktywnie spędzić czas, poznać nowych ludzi i poczuć sportową atmosferę miasta. Nie zwlekaj – zachęcamy wszystkich seniorów z Białołęki do udziału i przeżycia niezapomnianych chwil podczas tej wyjątkowej imprezy!

Na podst. UD Białołęka

Autor: krystian