Na Wólczyńskiej powstaje nowy chodnik i sygnalizacja świetlna dla bezpieczeństwa

Warszawskie Bielany zyskują nową przestrzeń dla pieszych i rowerzystów. Dzięki inicjatywie mieszkańców oraz inwestycjom Zarządu Dróg Miejskich, ulica Wólczyńska przechodzi metamorfozę, która poprawi komfort i bezpieczeństwo codziennych spacerów i dojazdów.
- Warszawa Bielany zmienia się dzięki nowemu chodnikowi na Wólczyńskiej
- Bezpieczniej i wygodniej na skrzyżowaniu Wólczyńskiej z Nocznickiego
Warszawa Bielany zmienia się dzięki nowemu chodnikowi na Wólczyńskiej
Na warszawskich Bielanach trwają intensywne prace przy budowie nowego chodnika wzdłuż ulicy Wólczyńskiej, na odcinku od Sokratesa do Horacego. To efekt pomysłu zgłoszonego przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego, którzy wskazali potrzebę wygodniejszego i bezpieczniejszego przejścia w tej części dzielnicy.
Dotychczasowy chodnik, choć obecny, znajdował się bliżej jezdni i oddzielony był od zabudowań szerokim pasem zieleni oraz torami tramwajowymi. Piesi często wybierali krótsze, ale nieformalnie wydeptane ścieżki przez trawę, co wskazywało na konieczność zmiany układu przestrzeni. Nowa inwestycja przesunie ciąg pieszy bliżej domów, tworząc wygodne połączenie z istniejącymi chodnikami przy ulicach Sokratesa i Horacego.
Prace realizuje firma ADROG z Warszawy, która wygrała przetarg opiewający na kwotę 641 tysięcy złotych. Budowa nowego chodnika obejmuje również stworzenie dodatkowych odnóg prowadzących do drogi wewnętrznej otaczającej okoliczne budynki oraz zapewnienie łatwego dostępu do przystanku tramwajowego przy skrzyżowaniu z ul. Sokratesa.
Bezpieczniej i wygodniej na skrzyżowaniu Wólczyńskiej z Nocznickiego
Równolegle do prac przy chodniku na Wólczyńskiej trwa montaż nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Nocznickiego. Inwestycja ta ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i rowerzystów korzystających z tego ruchliwego punktu Bielan.
W ramach modernizacji przebudowane zostaną istniejące przejścia dla pieszych oraz powstaną nowe przejazdy rowerowe, które ułatwią poruszanie się po okolicy. Te zmiany sprawią, że ulica Wólczyńska stanie się bardziej przyjazna dla wszystkich użytkowników dróg, a także zachęci do korzystania z ekologicznych form transportu.
Zarząd Dróg Miejskich podkreśla, że inwestycje te są odpowiedzią na realne potrzeby mieszkańców i wpisują się w szerszy plan poprawy infrastruktury komunikacyjnej na Bielanach.
Wg inf z: ZDM Warszawa
Ostatnie Artykuły

Ubrania nie muszą znikać z szafy. Na Pradze-Południe będzie warsztat

Pustynia w słoiku trafi do biblioteki na Pradze Południe

Na placu Szembeka zabrzmią szlagiery i ruszy potańcówka

Nowe boiska w SP 168 otwarte. Uczniowie od razu ruszyli do gry

Wtorki z szydełkiem w Międzypokoleniowej Klubokawiarni rozkręcają Warszawę

Europa i państwo bez tajemnic dla młodych z Mazowsza

W Wilanowie dzieci uczyły się bezpiecznej drogi pieszo i na kółkach

Interwencja przy Ludwiki skończyła się atakiem na strażnika

Żółta lokomotywa na nowych torach metra – ruszyły próby na Mory

Pieniądze z Mazowsza dla powiatu wyszkowskiego. Wsparcie idzie na drogi i zdrowie

Warszawa po zmroku z 114 metrów - Taras Widokowy Nocą wraca na lato

Deskorolkowe starcie wraca na Ursynów. Do wygrania 10 tysięcy złotych

Muranowski krąg kobiet w Muranowie - rozmowa bez presji i bezpieczna przestrzeń

Na Mazowszu przybywa czarnych punktów nad wodą. Ratownicy dostaną wsparcie
Przydatne dane teleadresowe
- Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie - kontakt, godziny i sprawy do załatwienia
- II Ogród Jordanowski w Warszawie - zajęcia, zapisy, godziny i kontakt
- Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie - kontakt, rejestracja, oddziały
- Parafia św. Jana Pawła II w Warszawie - kontakt, historia, msze święte
- Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 1 "SOS" - kontakt, rekrutacja, oferta
- Biblioteka Publiczna Włochy - kontakt, filie, karta i katalog online
