Trzech Gruzinów zatrzymanych za włamania do aut z użyciem zagłuszacza sygnału

Trzech obywateli Gruzji zostało zatrzymanych w Warszawie za próbę włamania do samochodów z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia zakłócającego sygnały radiowe. Dzięki szybkiej reakcji policji, niebezpieczny proceder został przerwany, a sprawcy trafili do aresztu na trzy miesiące.
- Warszawa Ochota miejsce zatrzymania podejrzanych o kradzieże samochodowe
- Decyzja sądu i dalsze kroki śledczych w sprawie włamań na Ochocie
Warszawa Ochota miejsce zatrzymania podejrzanych o kradzieże samochodowe
Wczesnym popołudniem na alei Krakowskiej funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa III zauważyli trzech mężczyzn, którzy wzbudzili ich podejrzenia. Mężczyźni siedzieli w samochodzie i uważnie obserwowali okolicę. Po szybkim sprawdzeniu pojazdu policjanci znaleźli specjalistyczne urządzenie służące do zagłuszania sygnałów radiowych narzędzie wykorzystywane do otwierania zamków w autach bez użycia klucza.
Okazało się, że chwilę wcześniej zatrzymani przy pomocy tego sprzętu otworzyli dwa samochody, próbując ukraść znajdujące się w nich przedmioty. Dzięki natychmiastowej interwencji mundurowych, plan złodziei nie powiódł się.
Decyzja sądu i dalsze kroki śledczych w sprawie włamań na Ochocie
Po przewiezieniu zatrzymanych do komendy i przeprowadzeniu niezbędnych czynności procesowych, prokuratura postawiła im zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyźni w wieku 36, 40 i 47 lat zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy na podstawie decyzji Sądu Rejonowego Warszawa-Ochota.
Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota, która nadzoruje dalsze postępowanie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia oraz zabezpieczenie dowodów przeciwko podejrzanym.
Dzięki czujności i profesjonalizmowi naszych funkcjonariuszy udało się przerwać działalność grupy przestępczej stosującej nowoczesne metody włamań” asp. Małgorzata Gębczyńska
To kolejny przykład skutecznej pracy stołecznej policji, która stale monitoruje sytuację na ulicach Warszawy, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców i ich mienia.
Na podstawie: Policja Warszawa
![]()
Ostatnie Artykuły

Muzeum Narodowe w Warszawie zmienia godziny w długi weekend

Na Pradze-Południe powstanie sala na 1877 osób. Jest wykonawca

Zielone światło nie zawsze wymaga przycisku. Warszawska sygnalizacja widzi więcej

Na Zaciszu powstanie rondo, a osiedlowe ulice obejmie Tempo 30

Mostek w Parku Przy Bażantarni naprawiony po akcie wandalizmu

Na Bielanach powstaje placówka dla seniorów i przestrzeń ochronna

Wrześniowe warsztaty zamienią roślinne tłuszcze w pachnące mydło

Na Bielanach powstaje kameralne przedszkole dla dzieci ze szczególnymi potrzebami

W Jeruzalu rodziny przećwiczą pierwszą pomoc i zasady ewakuacji

Defilada na Wisłostradzie sparaliżuje część Warszawy. Zmiany zaczną się wcześniej

Z Grazu do Warszawy: Biblioteka Narodowa pokazuje, jak ocalić esperanto

Mazowsze w jednym miejscu. Muzyka, teatr i smaki nad Wisłą

Straż pożarna sprawdziła bazę metra na Morach. Inwestycja bliżej końca

Debata o odpornych miastach odbędzie się w Warszawie
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Wieczerzy Pańskiej w Warszawie - msze, kancelaria, sakramenty
- Tramwaje Warszawskie Zakład Wola R-1 - kontakt, rekrutacja, zgłoszenia
- Urząd Skarbowy Warszawa-Ursynów - kontakt, godziny, e-usługi, zasięg terytorialny
- Parafia św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Warszawie - msze, kancelaria, sakramenty
- Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie - kontakt, godziny, świadczenia
- Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Warszawie - kontakt, msze, sakramenty
