Warszawskie Targi Książki z gościem honorowym Koreą Południową i atrakcjami

3 min czytania
Warszawskie Targi Książki z gościem honorowym Koreą Południową i atrakcjami

Warszawa już od jutra zamieni się w prawdziwe centrum literackiego świata! Ponad 600 wystawców z kraju i zagranicy, wyjątkowi autorzy oraz bogaty program wydarzeń czekają na wszystkich miłośników książek. Wstęp wolny, a emocje gwarantowane!

  • Warszawa ożywa literaturą w Pałacu Kultury i pod Kinoteką
  • Warszawskie premiery i spotkania z gwiazdami literatury
  • Kultura Korei Południowej zawita do serca Warszawy
  • Warszawskie atrakcje literackie dla dzieci i młodzieży

Warszawa ożywa literaturą w Pałacu Kultury i pod Kinoteką

Już od 16 maja aż do niedzieli 18 maja stolica Polski zaprasza na jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych roku Międzynarodowe Targi Książki. To miejsce, gdzie spotkają się zarówno czytelnicy, jak i twórcy z Polski oraz 19 innych krajów. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Korea Południowa, która w tym roku pełni rolę gościa honorowego.

Warszawiacy od lat udowadniają, że kochają literaturę niemal 75% mieszkańców stolicy regularnie sięga po książki. Nic więc dziwnego, że targi przyciągają tłumy odwiedzających. Już po raz dziesiąty miasto będzie miało swoje własne stoisko na placu Defilad, gdzie zaprezentowane zostaną m.in. nominacje do Nagrody Literackiej Warszawy oraz finalistyczne reportaże Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Warszawa na cztery dni staje się polską stolicą literatury. To nie przypadek. Niemal trzy czwarte warszawiaków czyta książki, a tłumy odwiedzających poprzednie edycje targów są tego najlepszym dowodem. Również kolejny, już 10. raz, miasto będzie miało swoje stoisko na targach. Zapraszam wszystkich do Pawilonu Warszawy na placu Defilad, gdzie na miłośników dobrych książek będą czekać m.in. tytuły nominowane do 18. Nagrody Literackiej Warszawy oraz reportaże, które znalazły się w finale tegorocznej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego” mówi Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

W specjalnym namiocie miejskim odbędą się spotkania autorskie, warsztaty oraz wspólne czytanie dla wszystkich chętnych. Nie zabraknie też bezpłatnego magazynu Stolica Literatury”, przygotowanego przez Muzeum Karykatury.

17 maja, w Dzień Reportażu, między godziną 12:00 a 17:00 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej będzie można osobiście poznać autorów nominowanych do prestiżowej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Warszawskie premiery i spotkania z gwiazdami literatury

Targi to doskonała okazja do poznania najnowszych książek i zdobycia autografów ulubionych pisarzy. Wśród zaproszonych gości pojawią się takie nazwiska jak ks. Adam Boniecki, Katarzyna Bonda, Marek Krajewski czy Szczepan Twardoch. Nie zabraknie również postaci znanych z mediów i podcastów, takich jak Anita Werner czy Michał Kołodziejczyk.

W programie wydarzenia znalazły się także festiwale tematyczne: Komiksowa Warszawa, Kryminalna Warszawa oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i dziatki”. Po raz drugi odbędzie się także Literacka InfluSpace cykl paneli i dyskusji z twórcami internetowych Bookmediów.

Dla młodszych uczestników przygotowano strefę autografów” podczas Festiwalu Literatury Young & New Adult to wyjątkowa szansa na spotkanie z debiutującymi autorkami i autorami młodego pokolenia.

Kultura Korei Południowej zawita do serca Warszawy

Gość honorowy tegorocznych targów Korea Południowa zaprasza do odkrywania swojego bogatego dziedzictwa literackiego i artystycznego pod hasłem Światy Łączone Słowami”. Na stoisku nr 135 w Sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki będzie można zobaczyć unikatową wystawę poświęconą alfabetowi Hangeul oraz design inspirowany koreańską kulturą codzienną.

Miłośnicy komiksów cyfrowych nie mogą przegapić ekspozycji webtoonów nowoczesnej formy opowieści graficznych niezwykle popularnej w Korei.

Wśród koreańskich gości pojawią się uznani pisarze i eksperci: Park Sangyoung, Chung Bora, Jeon Heyjin czy prof. Ramon Pacheco Pardo.

Warszawskie atrakcje literackie dla dzieci i młodzieży

Najmłodsi czytelnicy znajdą tu coś dla siebie od klasycznych bajek po najnowsze wydawnictwa dla dzieci i młodzieży. Spotkania z autorami takimi jak Grzegorz Kasdepke czy Joanna Rusinek oraz warsztaty prowadzone przez Mikołaja Marcelę zapewnią mnóstwo radości i inspiracji.

Dla zainteresowanych udziałem w wydarzeniach organizatorzy zachęcają do śledzenia programu targów oraz rezerwacji miejsc na wybrane warsztaty i spotkania.

Całość imprezy odbywa się w sercu Warszawy w Pałacu Kultury i Nauki oraz pod Kinoteką na placu Defilad miejscach doskonale znanych mieszkańcom jako centra kulturalne miasta.

Według informacji z: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Autor: krystian