30. Festiwal Jazz na Starówce rusza już jutro: gwiazdy z USA, Austrii i Polski
Już w ten weekend startuje 30. Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne odbędzie się w sercu naszego miasta i przyciągnie miłośników jazzu z całego świata. Zróżnicowany program i bogaty repertuar gwarantują niezapomniane wrażenia.

Jubileuszowa edycja festiwalu – co nas czeka?

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce jest wyjątkowa – to już trzydziesty raz, kiedy jazzowe dźwięki wypełnią przestrzeń Rynku Starego Miasta. Festiwal rozpocznie się nietypowo, bo już w piątek 5 lipca, od występu Adama Makowicza w studiu koncertowym Polskiego Radia. Adam Makowicz, legenda jazzu, zaprezentuje utwory ze swojego najnowszego albumu „Welcome Back, Adam!”. To wydarzenie będzie swoistą klamrą spinającą 45 lat jego działalności artystycznej. Wstęp na koncert jest wolny, a wejściówki będą wydawane w dniu wydarzenia od godziny 19:00.

Koncerty na Rynku Starego Miasta

Od soboty 6 lipca, przez całe wakacje, co tydzień na Rynku Starego Miasta będą odbywać się koncerty jazzowe. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby posłuchać zarówno międzynarodowych gwiazd, jak i czołowych polskich wykonawców. Wśród artystów, którzy wystąpią, znajdą się m.in. Christian Sands Trio, Emmet Cohen Trio oraz Fabrizio Bosso Quartet. Każdy koncert odbędzie się o godzinie 19:00, a wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Program koncertów festiwalowych

Festiwal zainauguruje Marek Napiórkowski Sextet, który zagra już 6 lipca. Kolejne sobotnie wieczory wypełnią występy takich artystów jak:

  • 13 lipca - Christian Sands Trio,
  • 20 lipca - Aga Zaryan Quintet,
  • 27 lipca - Adam Wendt Quartet The Choice,
  • 3 sierpnia - Nahorny/Schmidt/Bogdanowicz/Biskupski,
  • 10 sierpnia - Emmet Cohen Trio,
  • 17 sierpnia - Fabrizio Bosso Quartet,
  • 24 sierpnia - John Arman Organ Trio,
  • 31 sierpnia - Adzik Sendecki Quartet & Ken Norris.

Trzy dekady tradycji jazzowej

Festiwal Jazz na Starówce to jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń muzycznych w naszym kraju. Od pierwszej edycji w 1994 roku, festiwal przyciąga rzesze miłośników jazzu. Przez lata koncerty gromadziły około miliona osób, co świadczy o ogromnej popularności i prestiżu tego wydarzenia. Festiwal jest współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa.

Tegoroczna edycja zapowiada się niezwykle interesująco, a przygotowany program ma na celu zadowolenie zarówno wytrawnych koneserów jazzu, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym gatunkiem muzycznym. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym wyjątkowym święcie muzyki!

Więcej informacji o festiwalu i jego uczestnikach można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia.


Na podstawie: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy