Ruszyły zapisy na 17. Onkobieg – Biegnę dla Ciebie!
Już niedługo w Warszawie odbędzie się 17. Onkobieg – Razem po zdrowie! To wyjątkowe wydarzenie, które łączy uczestników w walce z nowotworami. Tegoroczna edycja startuje 8 września przy Narodowym Instytucie Onkologii.
  1. Start biegu głównego: 8 września o godz. 11.00
  2. Rejestracja: do 5 sierpnia przez stronę www.onkobieg.pl
  3. Bieg wirtualny: możliwość udziału w dowolnym miejscu
  4. Cel: wsparcie pacjentów onkologicznych i ich rodzin

Tegoroczny Onkobieg, odbywający się pod hasłem "Biegnę dla Ciebie", to okazja do wspólnego wsparcia pacjentów onkologicznych oraz ich bliskich. Rejestracja na to wydarzenie potrwa do 5 sierpnia lub do wyczerpania pakietów startowych. Można jej dokonać wyłącznie online.

W biegu tradycyjnie biorą udział pacjenci onkologiczni, ich rodziny i przyjaciele. Nie brakuje również lekarzy oraz osób, które chcą wesprzeć chorych i jednocześnie zadbać o swoje zdrowie. Zebrane środki finansowe przeznaczane są na wsparcie podopiecznych Stowarzyszenia Sarcoma. Dzięki nim możliwe jest finansowanie protez kończyn utraconych w wyniku nowotworu, kosztów dojazdu pacjentów do szpitali oraz zapewnienie wsparcia psychoonkologicznego.

Osoby, które nie mogą przybyć do Warszawy, mają możliwość uczestnictwa w biegu wirtualnym. Mogą one pokonać wybrany przez siebie dystans w dowolnym miejscu na świecie, pod warunkiem, że zrobią to między godziną 7.00 a 12.00 w dniu wydarzenia. To znakomity sposób na wsparcie akcji, nawet jeśli nie można być fizycznie obecnym na miejscu.

Środki zebrane podczas Onkobiegu wspierają również kampanie edukacyjne dotyczące profilaktyki nowotworowej, zakup niezbędnego sprzętu medycznego dla szpitali oraz szkolenia dla przyszłych onkologów. To nie tylko bieg, ale przede wszystkim wsparcie dla tych, którzy walczą z chorobą na co dzień.

Więcej szczegółów na temat zapisów i samego wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej Onkobiegu.


Opierając się na: UM Ursynów