Jak wybrać najlepszego producenta regałów magazynowych?

Wybór odpowiedniego wyposażenia magazynowego ma ogromne znaczenie podczas optymalizacji przestrzeni i ochrony składowanych ładunków. Usprawnia też procesy logistyczne. Trafny dobór producenta regałów magazynowych może więc znacząco wpłynąć na efektywność i ekonomikę działania magazynu.

Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając wykonawcę regałów magazynowych i jak oferta doświadczonego producenta umożliwia ergonomiczne i niedrogie wyposażenie każdego magazynu.

Rozpoznanie oferty

Zanim zamówisz regały, zapoznaj się z oferowanym asortymentem. Producent powinien być w stanie zaproponować:

  • regały standardowe, w tym metalowe wspornikowe, idealne do składowania arkuszy blachy, rur i innych długich przedmiotów, paletowe dla magazynów wysokiego składowania, półkowe do produktów drobnych i archiwalne do dokumentów;
  • rozwiązania specjalne, takie jak regały drive-in, drive-thru, push-back i przepływowe z systemem rolkowym dostosowane do nowoczesnych wymagań magazynowania;
  • regały na wymiar, które umożliwiają pełne dostosowanie do niestandardowych wymiarów i specyficznych potrzeb magazynu.

Dostosowanie do potrzeb klienta

Indywidualne podejście do klienta i możliwość personalizacji regałów to kolejny ważny aspekt przy wyborze partnera biznesowego. Możliwość zamówienia regałów zaprojektowanych i wykonanych na wymiar oraz ich personalizacja poprzez dobór kolorów z palety RAL pozwala na dopasowanie ich np. do wizerunku firmy i wyglądu pomieszczeń.

Wysoka jakość materiałów i sprawdzone rozwiązania techniczne to elementy, które wpływają na trwałość, niezawodność i bezpieczeństwo regałów magazynowych. Oto niektóre z materiałów i technik stosowanych przez producentów.

  • Stal wysokiej jakości — najczęściej używany materiał w produkcji regałów magazynowych ze względu na jego wytrzymałość, trwałość i możliwość recyklingu.
  • Stal konstrukcyjna, często używana do tworzenia ram regałów, gwarantuje ich stabilność i zdolność do przenoszenia ciężkich ładunków.
  • Stal ocynkowana lub malowana proszkowo zapewnia dodatkową ochronę przed korozją.
  • Aluminium jest wykorzystywane w przypadku regałów, które będą stały w miejscach o podwyższonej wilgotności lub tam, gdzie wymagana jest niska waga konstrukcji. Jest lekkie, odporne na korozję i łatwe do przetwarzania.
  • Tworzywa sztuczne i polimery — są odporne na wiele chemikaliów, łatwe w konserwacji i mogą być stosowane w specyficznych warunkach, takich jak niskie temperatury w magazynach chłodniczych.
  • Drewno i sklejka — w niektórych typach regałów, na przykład w regałach archiwalnych czy niektórych regałach półkowych, może być używane drewno lub sklejka. To materiały estetyczne i tanie.
  • Kompozyty i materiały inżynieryjne umożliwiają produkcję regałów, które są bardzo wytrzymałe przy jednocześnie mniejszej wadze. Mogą one zawierać włókna wzmocnione, takie jak włókno szklane czy włókno węglowe, stosowane w szczególnie wymagających aplikacjach.

Niezależnie od podstawowego materiału ważną rolę odgrywają również powłoki ochronne i wykończenia. Malowanie proszkowe, galwanizacja czy zastosowanie powłok antykorozyjnych znacznie przedłuża żywotność regałów, chroniąc je przed rdzą, zarysowaniami i innymi uszkodzeniami.

Cena i korzyści ekonomiczne

Ceny regałów magazynowych są istotnym czynnikiem, który wpływa na decyzję o ich zakupie w wielu firmach. Zanim zamówisz regały magazynowe, porównaj ceny różnych producentów, ale jednocześnie zwróć uwagę na to, by oferowane rozwiązania były dobrej jakości.

Podsumowanie

Rozpoczęcie współpracy z producentem regałów magazynowych powinno być poprzedzone dokładnym rozpoznaniem oferty.

Warto przyjrzeć się ofercie ROSSERWIS. Producent ma szeroki asortyment regałów magazynowych i umożliwia dostosowanie poszczególnych modeli do indywidualnych potrzeb swoich klientów.

Wysokiej jakości wykonanie oraz przystępna cena dają ROSSERWIS dużą przewagę nad konkurencją. Wybierając takiego dostawcę, podniesiesz efektywność i ekonomię działania magazynu, a przy okazji zyskasz partnera, który nie tylko projektuje i wykonuje regały magazynowe, ale także serwisuje je, by jak najdłużej były w pełni sprawne.