Spotkanie policjantki Zespołu Prewencji Kryminalnej Wydziału Prewencji z dziećmi ze Szkoły Podstawowej Nr 85 w ramach akcji Akademia Bezpiecznej Jazdy Polskiego Radia Kierowców było nie tylko pouczające, ale również pełne radości i pozytywnych emocji.

Policjantka st. asp. Marta Haberska, dziennikarze i ratownicy medyczni z wielką determinacją przekazywali swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, która sprzyjała nawiązywaniu bliskich relacji. Dzieci chętnie słuchały rad i wskazówek, które na pewno pomogą im stać się bezpiecznymi kierowcami w przyszłości.

Na początku spotkania policjantka przypomniała uczniom podstawowe zasady ruchu drogowego oraz wyjaśniła znaczenie poszczególnych znaków drogowych. Następnie dziennikarze Polskiego Radia Kierowców opowiedzieli o swojej codziennej pracy, zachęcając dzieci do zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami. Nie zabrakło także wspólnych ćwiczeń dotyczących przechodzenia przez jezdnię, aby wyrobić w dzieciach zdrowe nawyki i świadomość zagrożeń.

W trakcie spotkania ratownicy medyczni przeprowadzili praktyczne warsztaty udzielania pierwszej pomocy. Dzieci nauczyły się, jak prawidłowo reagować w przypadku różnych sytuacji, w tym udzielania pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych. To bardzo ważna umiejętność, która może uratować życie innych.

Policjantka, dziennikarze i ratownicy medyczni nie tylko przekazywali wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale również opowiadali swoje inspirujące historie. Dzielili się z dziećmi swoimi doświadczeniami i pomagali zrozumieć, jak ważna jest rola każdego z nas w zapewnianiu bezpieczeństwa na drodze.

Spotkanie zorganizowane w ramach Akademii Bezpiecznej Jazdy było nie tylko edukacyjne, ale również miało na celu budowanie więzi między policjantami a dziećmi. Dzieci miały okazję poznać policjantkę, dziennikarzy i ratowników medycznych osobiście, zadawać pytania i zobaczyć, że oni również są przyjacielsko nastawieni i gotowi do pomocy. Dzieci z pewnością wróciły do domu z większą świadomością zagrożeń na drodze i zdecydowane do przestrzegania zasad ruchu drogowego.

Autor: podkom. Ewa Kołdys/mg