Wywiadowcy z Ochoty zatrzymali po pieszym pościgu 35-latka. Mężczyzna kilka minut wcześniej wybił cegłą szybę w aucie zaparkowanym przy ulicy Archiwalnej. Ukradł między innymi kamerkę samochodową. Następnego dnia usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie wywiadowcy z Ochoty zostali poinformowani o włamaniu do samochodu przy ulicy Archiwalnej. Po kilku minutach przybyli na miejsce. Obok wskazywanego auta funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Po chwili wpadł w ręce stróżów prawa. Przy podejrzanym zabezpieczona została między innymi kamerka samochodowa. 35-latek przyznał, że chwilę wcześniej przy pomocy cegły wybił szybę w zaparkowanym pojeździe i ukradł kilka przedmiotów.

Zatrzymany został przewieziony do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, gdzie badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży w włamaniem. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

sierż. szt. Jakub Pacyniak/mg