Za wymuszenie rozbójnicze w celu osiągnięcia korzyści majątkowej odpowie 44-latek zatrzymany podczas policyjnej akcji w jednym z mieszkań w warszawskim Ursusie. Mężczyzna jest podejrzany o to, że groźbami pozbawienia życia i zdrowia próbował wymusić od dwóch poszkodowanych osób zwrot fikcyjnego długu w wysokości 130 tysięcy złotych. Mężczyzna na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące.

Dynamiczne wejście do jednego z mieszkań w warszawskim Ursusie doprowadziło do zatrzymania osoby podejrzewanej o usiłowanie dokonania wymuszenia rozbójniczego, do jakiego doszło w jednej z miejscowości na terenie powiatu nowodworskiego.

Nad sprawą pracowali policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji, którzy po wykonaniu wszelkich niezbędnych działań operacyjnych ustalili miejsce przebywania podejrzewanego mężczyzny. Nad ranem wspólnie z kolegami z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego KSP oraz funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego KSP w Warszawie zatrzymali 44-latka, który wielokrotnie podczas rozmów telefonicznych groził dwóm osobom pozbawieniem ich życia i zdrowia.

 Mężczyzna próbował wymusić od poszkodowanych zwrot fikcyjnego długu w kwocie 130 tysięcy złotych. W razie odmowy zagroził, że obleje te osoby kwasem i pobije .

W Prokuraturze Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim 44-latek usłyszał zarzut usiłowania dokonania wymuszenia rozbójniczego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Decyzją sądu na wniosek prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

Tekst: Edyta Adamus

  • W razie odmowy groził oblaniem kwasem
    W razie odmowy groził oblaniem kwasem
  • W razie odmowy groził oblaniem kwasem
    W razie odmowy groził oblaniem kwasem
  • W razie odmowy groził oblaniem kwasem
    W razie odmowy groził oblaniem kwasem

Film Film z realizacji

Pobierz plik Film z realizacji (format mp4 - rozmiar 17.66 MB)