Ściana lakiernicza - co to jest i gdzie znajduje swoje zastosowanie?

Skuteczna i niezawodna filtracja powietrza. To najważniejsze zadanie ściany lakierniczej. Na tym zdaniu moglibyśmy zakończyć wyjaśnianie zasad działania tego urządzenia. Jednak chcemy bardziej przybliżyć temat osobom, które nigdy nie miały do czynienia ze sprzętem, który używany jest w zakładach lakierniczych. Otóż wykonywanie zawodu lakiernika i lakierowanie tym samym poszczególnych elementów, wiąże się z pewnym niebezpieczeństwem. Podczas prac powstają i dostają się do powietrza m.in. opiłki metalu i szereg innych substancji, które wpływają na zdrowie człowieka. Dlatego tak ważne jest stosowanie ścian lakierniczych, mających na celu zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa.

Działanie ściany lakierniczej i nowoczesnych systemów filtracyjnych

Wspomniane wyżej substancje muszą zostać usunięte z powietrza. Zanieczyszczenia generowane w czasie pracy w zakładach produkcyjnych, czyli wszędzie tam, gdzie zastosowany jest lakier, przechodzą przez ściany lakiernicze. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, urządzenia te filtrują nawet 100% zanieczyszczeń. Energooszczędne wentylatory generują niewielki pobór mocy, co przy rosnących cenach energii jest dużym plusem, a najnowocześniejszy sprzęt jest gwarancją jakości na lata. 

Uniwersalne suche ściany lakiernicze. Dobierz urządzenie do lakierowanych elementów

Jaka ściana lakiernicza będzie dobrym wyborem do zakładu lakierniczego? W przypadku mniejszych elementów, najrozsądniejszym zakupem okaże się mniejsza ściana. Z kolei tam, gdzie zachodzi potrzeba lakierowania większych gabarytów m.in. drzwi czy okna, sprawdzi się ściana lakiernicza większa. Trzeba również brać pod uwagę wielkość zakładu lakierniczego, w którym sprzęt miałby znaleźć swoje miejsce. Możliwości jakie daje ściana lakiernicza jest wiele. Przede wszystkim chodzi o zdrowie pracowników, a także sam komfort pracy, który przekłada się później na jej efektywność i jakość samej produkcji.