Piaseczyńscy dzielnicowi odwiedzili podopiecznych Domu Dziecka w Pęcherach. Spotkanie odbyło się w związku z obchodzonym 20 listopada – Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka. Funkcjonariusze z tej okazji przygotowali małą niespodziankę. Zabrali ze sobą małe pluszowe misie, którymi obdarowali najmłodszych.

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

Prawa dziecka, tak samo jak prawa człowieka, to najbardziej elementarne i przynależne każdej jednostce ludzkiej z racji urodzenia - prawa. Niestety na całym świecie wciąż dochodzi do ich łamania. Bardzo istotne jest zatem, aby od najmłodszych lat edukować w tej kwestii, poznawać te prawa, mieć ich pełną świadomość i potrafić reagować, gdy dochodzi do ich nieprzestrzegania i naruszania.

Z tej okazji piaseczyńscy dzielnicowi w ramach realizacji projektu pod patronatem Komendy Stołecznej Policji oraz Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, odwiedzili podopiecznych Domu Dziecka w Pęcherach. Z dziećmi rozmawiali o ich prawach, ale tez obowiązkach. Przypomnieli zasady bezpieczeństwa których należy bezwzględnie przestrzegać. Dzieci biorące udział w spotkaniu chciały dowiedzieć się na czym polega praca policjanta, z jakimi trudnościami musi mierzyć się każdego dnia. Policjanci chętnie odpowiadali na wszystkie pytania oraz podzielili się swoimi doświadczeniami. Przygotowali również z tej okazji małą niespodziankę. Funkcjonariuszom towarzyszyły małe pluszowe misie, które na koniec spotkania powędrowały w ręce dzieci przebywających w placówce.

 

asp. Magdalena Gąsowska/bś