Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli w wyniku realizacji na terenie warszawskiej Białołęki zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Operacyjni zabezpieczyli łącznie kilogram mefedronu, ponad pół kilograma marihuany i kilkadziesiąt porcji amfetaminy. 40-latek trafił do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację, że w lokalu na warszawskiej Białołęce może być przechowywana znaczna ilość narkotyków. Operacyjni wiedzieli również, że mężczyzna będący w ich zainteresowaniu jest poszukiwany nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy Warszawa Praga Północ w Warszawie w celu odbycia kary więzienia w wymiarze 212 dni. Policjanci zorganizowali działania i przystąpili do czynności. W mieszkaniu zastali wskazanego mężczyznę. Podczas przeszukania operacyjni ujawnili w szafce kuchennej, pokoju oraz łazience zabronione substancje. Zabezpieczono ponad kilogram mefedronu, ponad pół kilograma marihuany i kilkadziesiąt porcji amfetaminy.

40-latek został zatrzymany i doprowadzony do wolskiej komendy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna był już notowany za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Praga Północ w Warszawie podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości mefedronu, ziela konopi innych iż włókniste oraz amfetaminy.

Na wniosek Prokuratora Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec podejrzanego. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia. Czynności w sprawie postępowania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Północ w Warszawie.

nadkom. Marta Sulowska/bś

  • Na zdjęciu widoczny nieumundurowany policjant i zatrzymany mężczyzna.
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Na zdjęciu widoczne w woreczkach foliowych biały proszek i susz roślinny.
    Zabezpieczone przez policjantów narkotyki

Film krp_4_narkotyki_konsola.mp4

Pobierz plik krp_4_narkotyki_konsola.mp4 (format mp4 - rozmiar 36.48 MB)