Boksy kasowe – jakie zastosowanie mają te przeszklenia?

Okna i boksy kasowe są niezbędne we wszystkich obiektach usługowych, w których wysoki poziom bezpieczeństwa jest najwyższym priorytetem. Zwykle są to miejsca, w których zachodzą rozliczenia na znaczne kwoty, a zatem: banki, urzędy, kantory, placówki pocztowe. Umiejętnie zaprojektowane i wykonane z najlepszych materiałów boksy kasowe gwarantują należyte bezpieczeństwo, a ponadto sprawiają, że obiekt jest dostosowany do obowiązujących norm i standardów.

Czym właściwie są boksy kasowe?

Boks kasowy to zintegrowany system, w skład którego wchodzi wytrzymałe i jakościowe przeszklenie, blat, a także podajnik, przez który można przekazać pieniądze lub dokumenty. Czasami, w przeszkleniach stosuje się otwory, które mają na celu poprawić akustykę i ułatwić komunikacje między osobami po obu stronach okna kasowego. Bardziej nowoczesnym rozwiązaniem są natomiast interkomy przewodowe. Aby stworzyć bezpieczne i funkcjonalne boksy kasowe wykorzystuje się najlepsze i najbardziej wytrzymałe przeszklenia, w tym również szyby antywłamaniowe i kuloodporne. Wyznacznikiem przy produkcji boksu kasowego zawsze są indywidualne oczekiwania klienta, od których zależy także okno kasowe cena za zrealizowanie takiego zamówienia.

Z jakich materiałów wykonuje się okna kasowe?

Podstawą okien kasowych są oczywiście wytrzymałe i nowoczesne pakiety szyb, które przechodzą restrykcyjne testy pozwalające nadać im określoną klasę. Zastosowanie znajdują zatem szyby antywłamaniowe, szyby kuloodporne, a także lustra weneckie. Dobry podajnik kasowy to zintegrowany system obejmujący także blat oraz inne elementy wyposażenia. Tylko odpowiednie zgranie poszczególnych materiałów pozwala na zachowanie wysokie jakości całego systemu. Blaty w oknach kasowych produkuje się najczęściej z kamienia naturalnego lub konglomeratów, ale zastosowanie znajdują także metale. Z metalu wykonany jest natomiast podajnik, przez który podawane są pieniądze, dokumenty lub niewielkie przedmioty.

W jakich miejscach zastosowanie znajduje okno podawcze

W dużym skrócie okno podawcze znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie przekazywanie pieniędzy, przedmiotów lub dokumentów wymaga szczególnego bezpieczeństwa zdrowia i mienia. W takich miejscach panują rygorystyczne przepisy, a stosowane boksy kasowe muszą posiadać określone normy. Z boksami kasowymi spotkamy się zwłaszcza w miejscach, gdzie z rąk do rąk przekazywane są duże pieniądze, a zatem w bankach, w kantorach, w placówkach pocztowych. Boksy kasowe stosuje się również w urzędach, sądach oraz innych obiektach użyteczności publicznej. W ten sposób o większe bezpieczeństwo mogą zadbać właściciele sklepów zajmujących się handlem dobrami o dużej wartości, np. biżuterią.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze boków kasowych?

Boksy kasowe są produkowane na indywidulane zamówienie klienta. To właśnie określone potrzeby decydują o tym, z jakich materiałów wykonane zostanie okno podawcze, a także w jakie technologie zostanie ono zaopatrzone. Przy składaniu zamówienia należy zatem określić dokładne wymiary, a także materiały, które mają zostać wykorzystane do produkcji. Oczywiście można się posiłkować określonymi normami, które ma spełniać dany obiekt. Warto zawczasu pomyśleć o wszelkich udogodnieniach, takich jak chociażby interkom ułatwiający komunikację. Należy także pamiętać, że nawet najlepsze okno podawcze nie wywiąże się ze swoich zadań, jeśli nie zostanie prawidłowo zamontowane. Wymaga to bardzo dokładnego i mocnego przytwierdzenia boksu kasowego do ściany.

W jaki sposób można pozyskać dobre boksy kasowe?

W dobie współczesnych czasów z pomocą przychodzi oczywiście Internet, w którym bez trudu można znaleźć wszystko to, czego potrzebujemy, w tym również nowoczesne boksy kasowe, które są niezbędne w każdym banku, na poczcie, w urzędzie, czy też w sklepie. Dlaczego wybór boksów kasowych przez Internet jest dużo lepszy? To proste – w ten sposób można wygodnie spersonalizować zamówienie, wybierając wymiary, rodzaj materiałów oraz dodatkowe udogodnienia. Co ważne, za sprawą tej metody można także zaoszczędzić czas i pieniądze, korzystając z najlepszej oferty.