Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Piaseczno — alternatywa stolicy?

Ceny na warszawskim rynku nieruchomości sprawiają, że coraz więcej osób rozgląda się za kupnem nieruchomości poza stolicą. Podmiejskie tereny zachęcają bliskością zieleni i dobrą komunikacją. Jedną z chętnie wybieranych miejscowości, jest oddalone o 17 km od centrum Warszawy, Piaseczno.

Jeszcze nie dawno centrum Warszawy, uznawane było za najlepszy adres do mieszkania w stolicy. Świetna komunikacja, bliskość pracy lub uczelni oraz bogata infrastruktura, zachęcała do zakupu mieszkania. Współcześnie ten trend się jednak zmienił, a osoby rozglądające się za zakupem mieszkania coraz chętniej patrzą w kierunku przedmieść oraz miejscowości pod Warszawą, doceniając większy spokój oraz bliskość terenów zielonych. Trend suburbanizacji widoczny jest także w lokalizacjach nowych inwestycji deweloperskich, których na terenie aglomeracji ciągle przybywa. Mniejsze miejscowości stają się atrakcyjną alternatywą dla życia w zatłoczonej stolicy. Jedną z nich jest Piaseczno

Piaseczno — dlaczego warto zamieszkać na przedmieściach?

Podwarszawskie Piaseczno jest położone zaledwie 17 km od centrum Warszawy. Na przestrzeni ostatnich lat miejscowość znacznie się rozrosła, zachowując równocześnie swój kameralny i podmiejski charakter. Mieszkańcy doceniają codzienną ciszę i spokój oraz możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu, czemu sprzyjają liczne tereny rekreacyjne.

Zabytkowa zabudowa centrum oraz ciekawa historia sięgają XV wieku. Serce Piaseczna stanowi rynek, który skupia liczne kawiarnie, punkty usługowe oraz budynki administracyjne. Bogata oferta handlowa oraz obecność szkół i przedszkoli, pozwala załatwić większość spraw na miejscu oraz eliminuje konieczność codziennych dojazdów do Warszawy.

Komunikacja stoi jednak na wysokim poziomie. Dobry dojazd zapewnia droga krajowa 79 oraz wojewódzka 721. Do Warszawy można dojechać także autobusami ZTM lub organizowanymi przez gminę lokalnymi liniami dowozowymi. Szybkie i płynne połączenia zapewnia również kolej, którą do Warszawy dojedziemy w niecałe 35 minut, a przy okazji unikniemy korków przy wjeździe.

Ile kosztuje mieszkanie w Piasecznie?

Piaseczno stanowi także ciekawą alternatywę dla Warszawy pod względem cen mieszkań, które są znaczne niższe niż te w stolicy, dzięki czemu za tą samą kwotę można nabyć większy lokal o lepszym standardzie. Średnia cena za metr kwadratowy wynosi około 7647 zł, podczas gdy w Warszawie jest 12 486 zł za metr kwadratowy. Z tego powodu Piaseczno chętnie wybierane jest przez osoby szukające większego metrażu oraz niższych kosztów życia na co dzień.

Nowe inwestycje cechują się wysoką jakością użytych materiałów, ciekawą architekturą oraz szerokim wyborem metraży i układów pomieszczeń. Deweloper Piaseczno stawia także na komfort mieszkańców, zapewniając odpowiednią przestrzeń między budynkami oraz dobre nasłonecznienie lokali, do których często przynależą przestronne loggie lub małe ogródki. Przyszli mieszkańcy mogą wybierać wśród budynków wielomieszkaniowych lub kameralnych inwestycji domków w zabudowie szeregowej.