Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Białołęka — nie tylko sypialnia Warszawy

Białołęka od lat znana jest jako sypialnia Warszawy. Z tego powodu wiele osób bagatelizuje atrakcyjność dzielnicy, niesłusznie sądząc, że oprócz osiedli nie ma tu nic ciekawego. Nic bardziej mylnego! Rozwój infrastruktury i komunikacji oraz rewitalizacja terenów zielonych sprawiają, że współcześnie dzielnica ma swoim mieszkańcom wiele do zaoferowania.

Dobra komunikacja

Białołęka przez lata pozostawała nieco odcięta od centrum oraz innych części Warszawy ze względu na brak sprawnej komunikacji. Dojazd do pozostałych dzielnic stolicy wymagał czasu i logistyki. Wszystko zmieniło się wraz z oddaniem do użytku mostu im. Marii Skłodowkskiej-Curie, który zapewnił mieszkańcom Białołęki łatwy i szybki dostęp do stacji metra Młociny, gdzie mogą skorzystać z parkingu Park&Ride. Dobrą komunikację samochodową zapewnia także Most Północy i Trasa Toruńska, którą mieszkańcy mogą dojechać do innych dzielnic lub szybko wyjechać z Warszawy na weekend.

Tereny rekreacyjne

Białołęka może pochwalić się również dużą ilością zadbanych terenów rekreacyjnych. W dzielnicy znajdują dwa rezerwaty przyrody — Ławice Kiełpińskie oraz Łęgi Czarnej Strugi. Do dyspozycji mieszkańców pozostają także liczne skwery, parki oraz ścieżki rowerowe po wale wiślańskim. Letnią atrakcją jest piaszczysta plaża oraz zlokalizowany obok Park Picassa, w którym często odbywają się koncerty od pikniki rodzinne.

Nowe Osiedla

To właśnie zielone okolice Białołęki koncentrują największą ilość nowych realizacji deweloperskich. Na kupujących czekają gotowe mieszkania Białołęka w kameralnej zabudowie, apartamentowce oraz domy szeregowe. Wszystkie nowe inwestycje mają kilka cech wspólnych. Jest to nowoczesna architektura, szeroki wybór układów pomieszczeń i metraży oraz troska o komfort życia mieszkańców. Deweloperzy dużą wagę przywiązują do aranżacji przestrzeni wspólnej oraz zielonego otoczenia budynków.

Niskie ceny mieszkań

Średnia cena mieszkania na Białołęce to 9518 zł. Oznacza to, że mieszkanie można kupić znacznie taniej niż w innych, położonych bliżej centrum dzielnicach, w których ceny sięgają nawet kilkunastu tysięcy. Z tego powodu mieszkańcy Białołęki częściej decydują się na większe, kilkupokojowe mieszkania, w których żyje się dużo wygodniej. Jest to także dzielnica chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi. Dynamiczny wzrost cen mieszkań na poziomie 8% w skali roku, czyni zakup mieszkania na Białołęce bardzo dobrą inwestycją.

Bogata infrastruktura

Wraz z budową nowych osiedli, rozwija się także lokalna infrastruktura. Przykładem może być powstanie dużej, nowoczesnej Galerii Północnej, w której mieszkańcy mogą zrobić zakupy, spotkać się z przyjaciółmi lub pójść do kina. Nie brakuje także dyskontów i punktów usługowych, dzięki czemu większość spraw można załatwić na miejscu. Na rodziny z dziećmi czekają także liczne żłobki, przedszkola oraz szkoły, co eliminuje konieczność codziennych dojazdów. Spokojny i rozwojowy charakter dzielnicy zachęca do kupna mieszkania i zamieszkania.