Policja Warszawa: Wilanowscy dzielnicowi odwiedzili przedszkolaków
Niewątpliwie dzieciom najbardziej podobają się policyjne radiowozy. Pytania dotyczą głównie dynamicznych akcji. Sześciolatkowie oczekują ciekawych opowieści o policyjnych pościgach i zatrzymywaniu złoczyńców. Oprócz odpowiedzi na te wszystkie pytania dzielnicowi opowiadali dzieciom z Przedszkola Zielony Latawiec na warszawskim Wilanowie, na czym tak naprawdę polega ich praca, podkreślając, że jest to przede wszystkim służba dla dobra i bezpieczeństwa drugiego człowieka. Dzieci dowiedziały się także, czym jest bezpieczeństwo i jak ważną funkcję pełni numer alarmowy 112, na który dzwoni się tylko w określonych sytuacjach.
Wilanowscy dzielnicowi z przyjemnością przyjęli zaproszenie od dzieci z przedszkola przy ul. Rumianej. Sierżanci sztabowi Bartosz Wysocki, Kamil Tkaczyk i Łukasz Wężowski na spotkanie przyjechali policyjnymi radiowozami. Dzieci mogły się przyjrzeć z bliska, czym takie pojazdy różnią się do zwykłych cywilnych samochodów.
Przy tej okazji maluszki zadający wiele pytań na temat policyjnych akcji, dowiedziały się, że do służby w Policji wstępują dziewczyny i chłopaki, których marzeniem było pomaganie drugiemu człowiekowi. Takie pomysły mogą się zrodzić już w głowie małego człowieka.
Praca w Policji to głównie troska o bezpieczeństwo każdego obywatela. Policjanci dbają o nie poprzez patrolowanie ulic, parków, skwerów, jezior, stoków narciarskich oraz wielu innych miejsc, zatrzymywanie przestępców, śledzenie i tropienie ich przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu. Policjanci latają śmigłowcami, pływają łodziami, nurkują, rozbrajają ładunki wybuchowe, jeżdżą na nartach, konno, odbijają zakładników, wyjeżdżają na misje pokojowe, prowadzą pościgi, zatrzymują piratów drogowych, serfują po internecie w poszukiwaniu przestępstw i przestępców, są po prostu w każdym miejscu. Starają się być zawsze tam, gdzie ktoś potrzebuje ich pomocy. To służba bardzo wymagająca, ciekawa, ale i niebezpieczna.
Policjanci przekazali także najmłodszym słuchaczom informację na temat numeru alarmowego 112. Dzieci dowiedziały się, jak bardzo jest potrzebny, które służby skupiają się pod tym jednym numerem telefonu, dlaczego został stworzony i kiedy można z niego korzystać. Nie zabrakło też informacji na temat bezpieczeństwa na drodze i podczas zabawy.
podkom. Robert Koniuszy/is
Dzielnicowi rozmawiają z dziećmi *
Dzielnicowi rozmawiają z dziećmi *
Dzielnicowi rozmawiają z dziećmi *
Ostatnie Artykuły

Kabaty w przebudowie. Metro zyska więcej miejsca na manewry

Muzyka zamieni się w glinę. Te warsztaty w Śródmieściu uruchomią wyobraźnię

Metro, Saska Kępa i warszawskie ślady w opowieści Jastrzębskiego

Neurografika dla biznesowych kobiet - sztuka, pieniądze i pewność siebie w jednym rytmie

Skwer na Żoliborzu ma patrona. To hołd dla strażnika pamięci Warszawy

Amatorzy tenisa stołowego zagrają o Puchar Mazowsza na Targówku

Targówek oddał hołd ofiarom wojny i przypomniał o swojej pamięci

Mini Ninja przy Krasiczyńskiej już gotowy. Budżet obywatelski dał nowy teren ruchu

GRYzy w Zaciszu - teatr, który pokazuje, jak rodzi się rola
![[PIŁKA RĘCZNA] Liga Centralna – AZS UW Warszawa – Sandra Spa Pogoń Szczecin 28:27 w 26. kolejce](/images/mecz/thumbnails/azs-uw-warszawa-sandra-spa-pogon-szczecin-09052026-2827.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Liga Centralna – AZS UW Warszawa – Sandra Spa Pogoń Szczecin 28:27 w 26. kolejce
![[PIŁKA RĘCZNA] Warszawianka skuteczniejsza w I Lidze Mężczyzn (Grupa C) – SMS ZPRP II Płock – KS Warszawianka 26:33](/images/mecz/thumbnails/sms-zprp-ii-plock-ks-warszawianka-09052026-2633.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Warszawianka skuteczniejsza w I Lidze Mężczyzn (Grupa C) – SMS ZPRP II Płock – KS Warszawianka 26:33
![[PIŁKA NOŻNA] Legia Warszawa II – Ząbkovia Ząbki 2:0. Gospodarze skuteczni po przerwie w 30. kolejce Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I)](/images/mecz/thumbnails/legia-warszawa-ii-zabkovia-zabki-09052026-20.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Legia Warszawa II – Ząbkovia Ząbki 2:0. Gospodarze skuteczni po przerwie w 30. kolejce Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I)

Przy SP 258 przestrzeń wróciła do pieszych. Stanęły ławki i donice

