Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Oto niezawodne metody, dzięki którym wreszcie zwalczysz prusaki!

Karaczany to jedne z najbardziej uciążliwych owadów, które pojawiają się w naszych domach. Należą do nich przede wszystkim karaluchy i prusaki. Ich likwidacja jest koniecznością, ze względu na choroby, jakie mogą one przenosić. Niektórzy stosują domowe metody, miesiącami lub latami walcząc z owadami, jednak zwalczanie insektów może być szybkie i efektywne.

Profesjonalne tępienie prusaków

Istnieje wiele metod zwalczania insektów. Profesjonalne sposoby - z jakich korzysta na przykład firma Stander - polegają na stosowaniu rozmaitych substancji aktywnych, które neutralizują szkodniki. Jeśli naturalne sposoby na prusaki zawiodą, co zwykle ma miejsce, warto sięgnąć po fachowe rozwiązania.

Oferują je wyspecjalizowane firmy, które zwykle mają też na wyposażeniu kompletne zestawy sprzętu i preparatów. Nie bez znaczenia jest też doświadczenie, które umożliwia każdorazowo wybór optymalnej metody. Prusaki to wymagający przeciwnik, którego nie łatwo się pozbyć.

Jeśli w Twoim domu pojawią się karaczany, profesjonaliści zaproponują zastosowanie jednej z kilku dostępnych metod. Część z nich jest całkowicie bezpieczna dla człowieka. Istnieją również bardziej inwazyjne metody walki, jednak stosuje się je wtedy, kiedy zależy nam na jak najszybszym pozbyciu się szkodników lub wtedy, gdy wcześniejsze sposoby zawiodły.

Jak zwalczyć prusaki – żelowanie, oprysk i metoda ULV

Metod walki z prusakami jest o wiele więcej, jednak najczęściej stosuje się:

  • żelowanie,
  • oprysk,
  • metodę zamglenia ULV.

Żelowanie to zapewne najpopularniejszy sposób na zwalczanie prusaków. Wynika to z kilku faktów. Po pierwsze jest ono bezpieczne dla człowieka i nie wymaga od nas opuszczania lokalu. Metoda ta polega bowiem na rozłożeniu żelu zawierającego substancję aktywną w kilku strategicznych miejscach.

Taki specjalistyczny żel zawiera również substancję wabiącą owady. Tym samym prusaki same przychodzą w miejsca, gdzie znajduje się zabójczy dla nich preparat. Dużą zaletą tej metody jest jej uniwersalność. Taki środek można wykorzystać wszędzie: w kuchni, w łazience czy w spiżarce.

Kolejną, już nieco bardziej inwazyjną metodą walki z owadami, jest oprysk szczegółowy. Zwalczanie prusaków w domu niezbyt często przyjmuje tę formę, raczej jest ona stosowana dla przestrzeni o charakterze komercyjnym. Zabieg wymaga spryskania powierzchni biobójczą substancją.

W tym przypadku fachowcy działają na stosunkowo dużej powierzchni. Ponadto środek biobójczy może unosić się w powietrzu, stwarzając zagrożenie dla człowieka. Dlatego też przed przeprowadzeniem zabiegu konieczne jest opuszczenie lokalu.

Metoda ULV, czyli Ultra Low Volume, to również rodzaj oprysku. Mowa o tak zwanym oprysku drobnokroplistym. W tym przypadku wytwarzana jest mgła zawierająca substancję czynną. Nowoczesne technologie umożliwiają zamknięcie substancji w kapsułkach, przez co jest ona uwalniana dopiero po zgnieceniu przez karaczana. Zastosowanie tej metody również wymaga od ludzi wcześniejszego opuszczenia budynku.