Jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji - dzięki tym poradom zaoszczędzisz sporo czasu

Prawdopodobnie każdy z nas zmagał się w swoim mieszkaniu z nieproszonymi gośćmi, takimi jak: komary, pluskwy, mrówki, pchły, wszy czy pająki. Ich obecność jest niezwykle irytująca, a czasem nawet szkodliwa dla naszego zdrowia. W celu pozbycia się szkodników najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy. Co to jest dezynsekcja i jak się do niej przygotować?

Co to jest dezynsekcja?

Jest to zabieg polegający na usunięciu żyjących w nim insektów. Do zwalczania owadów używa się obecnie wielu metod, takich jak naniesienia na zaatakowane powierzchnie substancji żelowych, opryskiwanie ich specjalnymi preparatami, zamgławianie termiczne, zamgławianie ULV, fumigacja, iniekcja drewna, wygrzewanie czy streamowanie parą wodną. Wybór metody jest kwestią indywidualną i zależy od rodzaju insektów oraz powierzchni, którą zaatakowały.

Zastosowanie powyższych metod wymaga profesjonalnej wiedzy i doświadczenia. Jeśli wpisujemy w wyszukiwarkę na przykład frazę dezynsekcja Kielce, to warto pamiętać, że tylko fachowo przeprowadzony zabieg zapewni pożądane rezultaty i będzie bezpieczny.

Warto skorzystać z usługi wyspecjalizowanej firmy oferującej dezynsekcję mieszkania, takiej jak np. Patron Pest - https://patronpest.pl/oferta/dezynsekcja-kielce-i-okolice/. Fachowcy nie tylko przeprowadzą zabieg, ale również odpowiedzą na nurtujące pytania: co to jest dezynsekcja i czemu jest skuteczna?

Dezynfekcja a dezynsekcja – czym się różnią?

Ze względu na podobne brzmienie, usługi te są bardzo często ze sobą mylone. Jednak są to dwa zupełnie inne zabiegi, wykonywane w odmiennych celach i przeprowadzane w zupełnie inny sposób. Dezynsekcja to zwalczanie szkodników, jakimi są owady. Dezynfekcja to z kolei odkażanie, czyli eliminowanie drobnoustrojów, grzybów, wirusów i bakterii. Obie usługi są niezwykle ważne dla zdrowia i higieny, ale warto pamiętać o różnicy w ich zastosowaniu.

Czy dezynsekcja jest szkodliwa dla ludzi?

Dezynsekcja wykonana przez fachowców to usługa całkowicie bezpieczna dla ludzi. Niemniej niektóre z wykorzystywanych substancji mogą być trujące dla człowieka i zwierząt domowych. Stąd też po wykonaniu zabiegu konieczne może być wietrzenie pomieszczeń. Dezynsekcji nie należy przeprowadzać samodzielnie, ponieważ może ona być nie tylko mniej skuteczna, ale również niebezpieczna. Niewłaściwe zastosowanie danego środka może mieć fatalne konsekwencje.

Dezynsekcja – radzimy, jak się do niej przygotować

Kwestia tego, jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji, nie jest skomplikowana. W rzeczywistości żadne szczególne, długotrwałe przygotowania nie są wymagane. Istnieje jednak kilka podstawowych kwestii, o które warto zadbać przed dezynsekcją:

  • zabezpieczenie żywności oraz przedmiotów mających kontakt z ciałem – np. sztućce, przedmioty higieny osobistej, przedmioty przeznaczone dla zwierząt domowych,
  • opróżnienie szafek, w których znajdują się szkodniki,
  • ułatwienie dostępu do trudnodostępnych miejsc,
  • usunięcie mniejszych mebli, ozdób lub dekoracji, za którymi mogą znajdować się owady.

Przygotowanie do przeprowadzenia zabiegu nie jest trudne. Sama dezynsekcja również przebiega szybko i sprawnie. Oczywiście pod warunkiem, że przeprowadzają ją profesjonaliści.